IMG 20240118 102610 resized 20240118 102749875c

 

Z przykrością informujemy, że w dniu 18 stycznia 2024 r.

zmarł płk rez. lek. Zimowid Mirosław KUCZEWSKI,

były zastępca Komendanta 105 Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Żarach. 

 

 Żonie, rodzinie i wszystkim bliskim składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

Komendant oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego.

zIMG 20240104 112306 resized 20240105 104139805
 
W ramach Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP za kwotę ok. 1,2 mln zł zakupiliśmy dwa, nowoczesne ambulanse sanitarne z pełnym wyposażeniem. Karetki zostały przeznaczone do pracy w  ratownictwie medycznym. Zabezpieczenie południa województwa lubuskiego wymaga zapewnienia nie tylko personelu medycznego, ale także nowoczesnego sprzętu, w tym specjalistycznych pojazdów.

DSC 0194

W dniu 14 grudnia 2023 r. odbyło się spotkanie wigilijne pracowników 105 Kresowego Szpitala Wojskowego. Święta Bożego Narodzenia to czas przyjaznej i życzliwej atmosfery, to również doskonała okazja do refleksji, podsumowania roku i spojrzenia z perspektywy czasu na to co za nami i co udało się zrealizować.

IMG 20231205 124441

 

Jesteśmy zaszczyceni, że z okazji Świąt Bożego Narodzenia, po raz kolejny mogliśmy rozesłać kartki z życzeniami, które z tej okazji wykonane zostały przez pacjentów Oddziału Psychiatrycznego z Pododdziałem Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Stresu Bojowego.  Kartki zostały przygotowane  własnoręcznie, pod czujnym okiem Pani Marty Mackiewicz, naszej terapeutki zajęciowej, która nie tylko w każdy projekt wkłada wiele serca i uwagi, ale także potrafi do swoich pomysłów przekonać podopiecznych.

DSC 0122

To już niemal tradycja! W naszym szpitalu po raz kolejny rozbrzmiały piękne kolędy i pastorałki. Jest to zasługa wojskowych artystów, którzy wprowadzili nas w adwentowy czas. Byli pod oknami, przy oddziałach, w przychodni – wszędzie tam, gdzie spotykamy naszych pacjentów. Muzyka porusza emocje, potrafi koić i dawać nadzieję – tak też było. Zaskoczenie, radość i wzruszenie towarzyszyły nie tylko pacjentom, ale także naszym pracownikom.

IMG 20231207 WA0008x

 

W 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym lekarze podjęli się po raz pierwszy zabiegu zamknięcia wewnątrzsercowego połączenia przetrwałego otworu owalnego. Pacjent to 32 - letni mężczyzna, którego lekarze uchronili w ten sposób przed kolejnym udarem.

Szanowni Pacjenci,

informujemy, że od 8 grudnia 2023 r. wznowiliśmy realizację szczepień przeciwko Covid-19. Szczepienia odbywają się w punkcie szczepień w Poradni Lekarza Rodzinnego w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach. 

Szanowni Państwo,

            informujemy, iż ze względu na rosnącą ilość zachorowań na COVID – 19 oraz sezonem grypowym, mając na względzie zagrożenie epidemiologiczne oraz troskę o bezpieczeństwo naszych pacjentów, przypominamy o obowiązujących zasadach dotyczących odwiedzin w oddziałach szpitalnych:

  • przed wejściem na oddział należy zdezynfekować ręce, a także przed i po kontakcie z pacjentem oraz po opuszczeniu oddziału
  • rekomendujemy zakrywanie przy pomocy maseczki ust i nosa podczas kontaktu z pacjentem
  • nie jest możliwa realizacja odwiedzin przez osoby z objawami infekcji dróg oddechowych

Powyższe zasady dotyczą wszystkich oddziałów szpitalnych, poza Oddziałem Zakaźnym, w którym aktualnie odwiedziny są ograniczone i możliwe jedynie za zgodą personelu medycznego. 

Dziękujemy za zrozumienie.

Podkategorie