dot. czasowego zaprzestania prowadzenia działalności leczniczej w zakresie Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

01.11.2021r.

download.gif W związku z problemami kadrowymi w Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu i zgodnie z art. 34 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej, Komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SPZOZ w Żarach płk lek. Artur Lipczyński, po otrzymaniu zgody Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia MON oraz Wojewody Lubuskiego, po opinii Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, podjął decyzję o czasowym zawieszeniu od dnia 1 listopada br. działalności leczniczej w zakresie świadczeń realizowanych przez Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

IMG 20211019 WA0002xx

W dniu 18 października 2021r. w godzinach porannych na terenie 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach odbyło się szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W ćwiczeniach praktycznych udział wziął personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który z uwagi na charakter swojej pracy jest na pierwszej linii reagowania w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Udział w szkoleniu był doskonałą okazją, aby w praktyce móc doskonalić umiejętności obsługi gaśnic i innych urządzeń przeciwpożarowych, które znajdują się na wyposażeniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a których umiejętne użycie w trakcie realnego zagrożenia pożarowego może mieć kluczowe znaczenie dla opanowania zagrożenia i zapewnienia bezpieczeństwa naszym pracownikom i pacjentom pozostającym w szpitalu. 

IMG 20211013 115121x

 

Dzień Ratownictwa Medycznego to święto tych wszystkich lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, którzy każdego dnia walczą o życie i zdrowie naszych mieszkańców i pacjentów. To właśnie oni są zawsze w gotowości,  gdy wzywany karetkę, gdy w naszym otoczeniu dzieje się coś niepokojącego i zagrożone jest życie drugiego człowieka. Gdy niezbędne jest przetransportowanie pacjenta zakażonego koronawirusem do szpitala, aby mógł otrzymać właściwe leczenie, to właśnie oni są na pierwszej linii frontu walki z Covid-19. Praca w ratownictwie medycznym wiąże się z narażeniem życia i zdrowia nie tylko własnego, ale także swojej rodziny.

- Jest to ciężka i wymagająca praca, trzeba mieć to w sobie, taką chęć pomagania innym, być gotowym na wyrzeczenia i poświęcenia – mówi Paweł Wąchała, ratownik medyczny z podstacji Żary w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym.

IMG 20210623 103850x556

05.10.2021r.

Farmaceuci, pielęgniarki, strażacy, funkcjonariusze inspekcji transportu drogowego, wychowawcy przedszkolni, pensjonariusze DPS-ów czy seniorzy w wieku 75+ to tylko nieliczne grupy, które mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.  

Od 5 października br. w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach realizujemy bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Mogą z nich  skorzystać osoby ze wskazanych grup zawodowych ujęte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022. 

IMG 20210818 101831xx

 01.10.2021r.

Jak każdego roku o tej porze, w  105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach rozpoczynamy szczepienia przeciwko grypie.

Takie szczepienie jest polecane zwłaszcza osobom m.in. o obniżonej odporności, zmagającym się z chorobami przewlekłymi, chorobami układu oddechowego, POCHP i wieloma innymi. Szczepienie przeciwko grypie może przyjąć młodzież, osoby dorosłe, seniorzy.

Jak podają lekarze, szczepienie p/grypie nie chroni przed zakażeniem wirusem SARS CoV-2, ale może zdecydowanie złagodzić przebieg zachorowania. Sprawdź, gdzie się zaszczepić. 

Zaszczep się na grypę w 105 szpitalu (zachod.pl) 

IMG 20210913 111531xx

 

Oddział Dermatologiczny 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach jest jedynym oddziałem w województwie lubuskim, który zapewnia stacjonarne leczenie chorób skóry. Kierownikiem oddziału została Pani dr n. med. Samira Abu Faraj - Mączka, specjalista dermatologii i wenerologii. Pani doktor w naszym szpitalu pracuje od prawie 3 lat, zdążyła świetnie poznać zespół i naszych pacjentów. Zastąpiła nam tym stanowisku Panią doktor Junonę Czyż – Kulczycką, która pozostaje w zespole, a na stanowisku kierownika przez dwa lata sprawowała opiekę nad oddziałem i jego pacjentami.

IMG 20210909 123329x1

 

Oddział Psychiatryczny z Pododdziałem Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Stresu Bojowego w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym ma nowego szefa. Pan doktor Adam Moniakowski specjalista psychiatrii, został nowym kierownikiem oddziału. Na stanowisku tym zastąpił doktora Krzysztofa Zielke, który po 42 latach pracy zawodowej odszedł na emeryturę.

Lek. Adam Moniakowski związany jest z naszym szpitalem od wielu lat, gdy jeszcze jako szef służby zdrowia 11 Batalionu Dowodzenia, rozpoczął w roku 2001 specjalizację w naszym Oddziale Psychiatrycznym, by później, po odejściu do rezerwy, już jako cywil  objąć etat starszego asystenta oddziału, w którym  pracuje do chwili obecnej.

Podkategorie