W dn. 29.03.2023 r. w naszym Szpitalu odbyło się spotkanie w sprawie programu opieki i rehabilitacji kardiologicznej KOS – zawał, poprowadzone przez Agnieszkę Woźniczkę oraz Elżbietę Walczak (Narodowy Fundusz Zdrowia).
W spotkaniu uczestniczyli lekarze Oddziału Oddział Kardiologicznego z Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, Dział Statystyki oraz Pełnomocnik ds. organizacji AOS, POZ i NiŚOZ.

kos1

W dniu wczorajszym w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żaganiu zorganizowaliśmy bezpłatne badania komputerowe wzroku dla seniorów. Pacjentów konsultował lek. Janusz Jasiński.

Komputerowe badanie wzroku to metoda diagnostyki przeprowadzana w nowoczesnym gabinecie okulistycznym. Badanie przeprowadzane jest za pomocą komputera. Zamiast niego stosuje się specjalne urządzenie o nazwie autorefraktometr. Przyrząd ten służy do mierzenia krzywizny soczewek oraz rogówki w oku pacjenta, a także określenia obiektywnej refrakcji

Ponadto od kwietnia br. rozpoczyna działalność w filii szpitala w Żaganiu poradnia okulistyczna. Jest to pierwsza od wielu lat poradnia działająca w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.   Pacjentów przyjmować będzie 2-óch lekarzy okulistów: lek. Kamil Widomski oraz lek. Aleksander Rzepka.

Rejestracja do poradni pod nr telefonu: 68 300 03 35

Clipboard01.jpg

1

W dniu 29.03.2023 r. nasz szpital wziął udział w krajowym ćwiczeniu ratowniczym pn. ,,Lubuskie Żywioły 2023” . Ćwiczenia zakładały doskonalenie współdziałania wielu służb ratowniczych, w tym m.in. przedstawicieli Wydziału Zarządzenia Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego i  Wojska. Ćwiczenie było również okazją do przetestowania procedury postepowania w przypadku wystąpienia zdarzenia mnogiego, masowego i katastrof.

2803 1

W naszym szpitalu od kilku dni realizowane są nowoczesne, innowacyjne zabiegi z wykorzystaniem metody kojarzonej dotąd najczęściej z zabiegami urologicznymi. W dniu 21 marca 2023r. w Pracowni Hemodynamiki 105 Kresowego Szpitala Wojskowego przeprowadzono zabiegi z użyciem litotrypsji wewnątrznaczyniowej (IVL, Shockwave, Symico). Urządzenie generuje falę soniczną modyfikującą zwapniałe zmiany miażdżycowe w tętnicach wieńcowych, co umożliwia optymalną implantację stentu. Jest to kolejna metoda po rotablacji stosowana w naszej pracowni pozwalająca na skuteczną angioplastykę mocno uwapnionych naczyń. Zabiegi przeprowadził dr Karol Początek i dr Przemysław Nowicki. Litotrypsja wewnątrznaczyniowa to skuteczna, a zarazem bezpieczna i bezbolesna procedura. Jej kolejną zaletą jest bardzo krótki czas hospitalizacji, a zatem szybszy powrót pacjentów do zdrowia.

2403 1

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Gruźlicy pod hasłem "Tak! Możemy zwalczyć gruźlicę"

strazpol

W dniu 22.03.2023 roku Komendant 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach cz.p.o. ppłk dr n. med. Marek Femlak spotkał się z Komendantem Powiatowym Policji w Żarach komisarzem Mateuszem Domaradzkim oraz Komendantem Straży Pożarnej w Żarach  mł. bryg. Mariuszem Morawskim. W spotkaniu uczestniczyli również Zastępca Komendanta PSP w Żarach st. bryg. Paweł Hryniewicz, Kierownik SOR szpitala lek. Ewa Wójcik oraz p.o. Szefa Logistyki Jerzy Bączyk.

Informujemy, że 105 Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ przystąpił od 1 marca br. do udzielania świadczeń opieki koordynowanej w POZ. W ramach opieki koordynowanej lekarz podstawowej opieki zdrowotnej współpracuje z lekarzami specjalistami, pielęgniarką POZ oraz dietetykiem. Opieka koordynowana to szerszy wachlarz możliwości diagnostycznych i leczenia najczęstszych chorób przewlekłych u swojego lekarza rodzinnego. Lekarz POZ, który ją prowadzi, w sytuacjach medycznie uzasadnionych może zlecić pacjentom badania, zarezerwowane do tej pory tylko dla lekarza specjalisty. Opieka koordynowana dotyczy następujących dziedzin medycyny: kardiologii, diabetologii, chorób płuc oraz endokrynologii. Dla pacjentów oznacza to przeprowadzenie przez diagnostykę, profilaktykę, diagnozowanie, leczenie i edukację. Jesteśmy jedynym POZ w okolicy, który będzie udzielał świadczeń w POZ w ramach opieki koordynowanej.

ROZWIJAMY SIĘ I SZKOLIMY

W związku z powyższym w dniu 2 marca 2023 roku w Sali konferencyjnej budynku Komendy szpitala odbyło się szkolenie dla lekarz i pielęgniarek poradni specjalistycznych, podstawowej opieki zdrowotnej, a także dla pracowników statystyki oraz innych osób zaangażowanych w proces opieki koordynowanej. Chcemy udzielać naszym pacjentom świadczeń najwyższej jakości. Aby z nowych możliwości naszego POZ mogło skorzystać jak najwięcej osób. Jednocześnie zachęcamy Państwa serdecznie do składania deklaracji do naszego POZ.

Jak złożyć deklarację?

1. Druk deklaracji można wypełnić na miejscu w naszej poradni POZ.

2. Można go również pobrać z naszej strony, wydrukować, wypełnić i dostarczyć do POZ.

Deklaracja wyboru LEKARZA 
Deklaracja wyboru PIELĘGNIARKI  
Deklaracja wyboru POŁOŻNEJ

3. Deklaracje można również złożyć w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP)

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/wybor-lekarza-pielegniarki-poloznej-poz 

1

spgzZ wielkim żalem zawiadamiany, że w dniu 16 lutego br. odeszła pielęgniarka Grażyna Zielińska.

Pani Grażyna była wieloletnią pielęgniarką oddziałową Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym, Reumatologicznym i Chorób Metabolicznych.

W dniu 17 lutego w kaplicy ARKA przy Cmentarzu komunalnym w Żarach o godzinie 18:00 odbędzie się  pożegnanie ze zmarłą.

Msza święta zostanie odprawiona 21 lutego o godzinie 9:30 w Kościele Rektoralnym pw. Krzyża Świętego w Żarach.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 21 lutego o godzinie 11:00 na Cmentarzu komunalnym w Żarach.

 Rodzinie oraz bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia

Komendant oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach

Podkategorie