W związku z planowanymi przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu zmianami w funkcjonowaniu filii 105. Kresowego SzWzP SP ZOZ w Żaganiu, w dniu 24.05.2022 r.  Komendant szpitala udał się na spotkanie służbowe do siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze. W spotkaniu uczestniczyła mgr Ewa Skrbeńska – Dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia oraz mgr Marta Cal – Zastępca Dyrektora ds. Mundurowych.

W tym samym dniu, Wicewojewoda Lubuski - dr inż. Wojciech Perczak, złożył wizytę w filii szpitala w Żaganiu. Pan Wicewojewoda został zapoznany z działalnością i strukturą szpitala, a następnie zostało zorganizowane spotkanie z kadrą kierowniczą pracującą w filii – kierownikami oddziałów oraz pielęgniarkami oddziałowymi.

Pan Wicewojewoda zapewnił personel filii 105. Kresowego SzWzP SP ZOZ w Żaganiu, że nie popiera planów Starostwa Powiatowego w Żaganiu odnośnie zmian w zakresie operatora szpitala w Żaganiu

Pielęgniarki stanowią  trzon każdego szpitala. Bez nich udzielanie świadczeń pacjentom jest niemożliwe. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki jest wybitną okazją do wyrażenia uznania za poświęcenie i zaangażowanie, z jakim wykonują swoją codzienną pracę. Ponadto jest okazją do podziękowania za stwarzanie przyjaznego otoczenia i miłej atmosfery wokół pacjentów, łagodzącej ich cierpienie i niepokój.

W dniu 12 maja br. Komendant szpitala płk lek. med. Artur Lipczyński oraz Zastępca Komendanta ppłk dr. n. med. Marek Femlak przekazali serdeczne życzenia pielęgniarkom naszego szpitala podczas specjalnie zorganizowanego z tej okazji spotkania. Atmosfera była ciepła i sympatyczna. Taki oddech od codzienności oraz docenienie ze strony innych jest potrzebny każdemu, a zwłaszcza pielęgniarkom- tak ciężko i z oddaniem pracującym dla pacjentów , zwłaszcza w ostatnim czasie- w trakcie trwania pandemii Covid-19, ale nie tylko.

Ponadto z życzeniami przybyła Burmistrz Żar Pani Danuta Madej, która na ręce Naczelnej Pielęgniarki przekazała życzenia oraz drobny upominek.

https://telewizjazary.pl/jestesmy-z-zar-zarskie-pielegniarki-i-polozne-swietowaly/

https://zachod.pl/639485/miedzynarodowy-dzien-pielegniarek-i-poloznych/

https://zachod.pl/639551/dzis-swietuja-pielegniarki-i-polozne/

2505 1

W dniu 9 maja br. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień przyznanych za służbę w walce z pandemią COVID -19 wraz z nadaniem sztandaru Wojskowemu Ośrodkowi Medycyny Prewencyjnej w Modlinie.

Wyróżnienie z rąk Ministra Obrony Narodowej otrzymał płk lek. Artur Lipczyński – Komendant oraz lek. Damian Hyla – kierownik Oddziału Pulmonologicznego z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych i Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Podziękowania w imieniu Komendanta odebrał Zastępca Komendanta – ppłk dr n. med. Marek Femlak.

Jest to kolejne tak duże wyróżnienie dla Naszego Szpitala.

240522

Od lewej: lek. Damian Hyla, gen. Jarosław Mika, ppłk dr n. med. Marek Femlak

Wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom oraz Położnym, z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej składamy serdeczne życzenia, aby każdy dzień w Waszej pracy zawodowej przynosił za sobą odkrywanie jej pozytywnych stron oraz satysfakcję z wykonywania trudnych i odpowiedzialnych zadań.

Pragniemy wyrazić ogromne uznanie za poświęcenie i zaangażowanie w codzienną pracę. Dziękujemy za stwarzanie przyjaznego otoczenia i miłej atmosfery wokół pacjentów, łagodzącej ich cierpienie i niepokój.

W życiu osobistym życzymy Państwu pomyślności i spełnienia marzeń, nawet tych które wydają się nieprawdopodobne.

    Komendant płk lek. med. Artur Lipczyński oraz Zastępca Komendanta ppłk dr n. med. Marek Femlak 

105 Kresowego Szpitala Wojskowego 

z Przychodnią SP ZOZ w Żarach

zycz120522

derm2104 1

20.04.2022r.

W związku z pracami remontowymi realizowanymi przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Żarach, w dniach 21 kwietnia 2022 r. oraz 5 maja 2022 r. mogą nastąpić przerwy w dostawie wody dla odbiorców na terenie całego miasta Żary.

W związku z powyższym proszę o uwzględnienie powyższych problemów w realizacji zadań. W przypadku konieczności, szpital zabezpieczony zostanie w awaryjne dostawy wody poprzez podstawienie przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Żarach cysterny wodnej.

111111

Z wielkim żalem zawiadamiany, że w dniu 05.04.2022 r. odszedł Aleksander Prokopczyk, wieloletni pracownik naszego Szpitala.

Pan Aleksander zatrudniony był w naszym Szpitalu od 2004 roku, gdzie w Dziale Obsługi  Gospodarczo – Technicznej zajmował stanowisko palacza kotłów parowych.

Zapamiętamy Go jako Olka – serdecznego kolegę i zaangażowanego pracownika.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 09.04 br. o godzinie 11:00 na Cmentarzu Komunalnym w Żarach.

 

Rodzinie oraz bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia

Komendant oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach

Podkategorie