Dziś byliśmy w Uniwersytecie Zielonogórskim na targach pracy. Na wszystkich z którymi rozmawialiśmy czekamy w szpitalu Zachęcamy do kontaktu w sprawie staży, szkoleń specjalizacyjnych, praktyk i podjęcia współpracy.
Egzamin specjalizacyjny - kamień milowy w kształceniu specjalizacyjnym lekarzy. Dziś możemy już pogratulować kpt. lek. Damianowi Kogutowi doskonale zdanego egzaminu specjalizacyjnego w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Bardzo się cieszymy, że wybór naszego szpitala na miejsce specjalizacyjne przyczynił się do tego osobistego, ogromnego sukcesu.
Na zdjęciu ze swoim kierownikiem specjalizacji lek. Jerzym Rogaczewskim.
Drodzy Pacjenci, przypominamy o możliwości wzięcia udziału w bezpłatnym programie badań w kierunku wykrywania raka płuc, który obejmuje m.in. diagnostykę tomografią komputerową. Program realizowany jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej.
Dziś ostatnie godziny w swoim miejscu pracy spędziła Pani Ewa Muskała, pracownik Działu Statystycznego w filii naszego szpitala w Żaganiu, ale przede wszystkim od 36 lat nieocenione wsparcie dla pacjentów, którym zawsze i o każdej porze była gotowa nieść pomoc.
- Jej praca często nie kończyła się na wykonaniu tylko tego, co było w jej zakresie. Nie potrafiła zostawić bez pomocy żadnego pacjenta. Niejednokrotnie kosztem swojego osobistego zaangażowania i wolnego czasu pomagała pacjentom w załatwianiu różnych formalności w urzędach, w których oni sami czuli się zagubieni. Nigdy nie pozwoliła, aby pacjent który wymagał jakiejkolwiek formy pomocy, jej nie otrzymał. Była dla pacjentów drogowskazem w szpitalu. Robiła to wszystko tylko za „dziękuję”- to sprawiało jej ogromną, osobistą satysfakcję, że mogła komuś po prostu pomóc – tak o Pani Ewie mówiła Agnieszka Ciura – Drozdek, bezpośrednia przełożona.
Aktywne na każdym polu - leczą, badają, diagnozują, pielęgnują, ale także rejestrują, dbają o porządek i wyżywienie, prowadzą kadry, finanse, archiwizują, organizują, a także Państwa o tym wszystkim informują. Jednym słowem - są wszędzie, a ich praca zapewnia sprawne funkcjonowanie szpitala. Zasługują na szacunek nie tylko w Dzień Kobiet. Poznajcie niektóre z nich.
Duża, lękowa, poporodowa, sezonowa, maskowana, endogenna, egzogenna. DEPRESJA. Każda – wymaga pomocy. Korzystanie z pomocy specjalistów psychiatrów i psychologów nie powinno budzić niczyjego lęku i wstydu. To właśnie oni wiedzą najlepiej jak pomóc nam w sytuacjach niezwykle dla nas trudnych emocjonalnie.
Niech ten kwiat przebiśniegu będzie symbolem nadziei i walki o lepsze jutro, światełkiem na końcu choćby najdłuższego tunelu, symbolem odrodzenia i pokonywania w życiu wszelkich przeszkód.
Jeśli potrzebują Państwo wsparcia lekarzy psychiatrów i psychologów poniżej zamieszczamy kontakt do naszych specjalistów. W poradniach panuje kameralna i dyskretna atmosfera.
Szanowne Panie, zmieniły się kryteria wiekowe w programie wykrywania raka piersi. Rejestrujemy pacjentki od 45 do 74 roku życia. Badanie nie należy do wyjątkowo przyjemnych, ale dzięki temu, że dysponujemy bardzo dobrej klasy mammografem cyfrowym, badanie jest zdecydowanie delikatniejsze niż kiedyś.
- Regularnie w naszej pracowni wykrywamy zmiany nowotworowe i podejrzane, które w żaden sposób kobieta, która nie przychodzi na badania sama nie jest w stanie sobie wykryć - mówił lek. Piotr Śmiłowski, Kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej.
Ważne. Realizujemy pełen program wczesnego wykrywania raka piersi - etap podstawowy, czyli mammografię, a w razie potrzeby etap rozszerzony o pozostałą, bardziej szczegółową diagnostykę piersi. Wszystko w jednym miejscu!
Przypominamy, że w szpitalu wojskowym, w naszej Poradni Okulistycznej przyjmujemy także dzieci – maluszki, przedszkolaki, starszaki oraz młodzież szkolną.
Przyjęło się, że dzieci widzą dobrze, ponieważ z reguły nie zgłaszają lub nie są w stanie zgłosić swoich dolegliwości. Rodzice myślą wtedy, że wszystko jest w porządku. A tak wcale może nie być. Warto więc zasięgnąć konsultacji u lekarza okulisty, który jest w stanie ocenić widzenie u naszego dziecka. Wówczas będziemy mieli pewność, że każde oko widzi prawidłowo i żadna ukryta choroba jemu nie zagraża.
Na zdjęciu nasz doktor okulista Krzysztof Kopociński podczas spotkania z dziećmi w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Żarach.
Rejestracja do Poradni Okulistycznej
tel. 68 470 78 62
(Żary, ul. Domańskiego 2, budynek nr 23, piętro 1)
Do rejestracji prosimy przygotować skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty.