bieg6_pierw.jpg

   W ostatni piątek, 9 listopada 2018 roku nasi ratownicy medyczni, Grzegorz Garbowicz i Radosław Koszal mieli okazję zadbać o bezpieczeństwo uczestników i gości imprezy sportowej organizowanej przez Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Świętoszowie.

dabtytuowa.jpg

   W ostatni wtorek, 30 października 2018 roku odbyło się bardzo istotne wydarzenie dla życia Szpitala i Wojska Polskiego. Mowa o setnej rocznicy funkcjonowania Wojskowej Służby Zdrowia.Podczas uroczystości posadzono Dąb Pamięci symbolizujący minione wydarzenia oraz ciągłość rozwoju służb sanitarno-medycznych.

ewakuacja1.jpg
 
   Celem minionych wydarzeń było doskonalenie procedur wzajemnego współdziałania oraz stworzenie środowiska i obrazu sytuacji kryzysowej- w ramach, której ćwicząca 10 Brygada Kawalerii Pancernej wypracowała decyzję do wsparcia i współdziałania z przedstawicielami administracji lokalnej i cywilnych służb ratunkowych. Wszelkie ustalenia odbyły się w ubiegły czwartek w Starostwie Powiatowym w Żaganiu. Dokonano wyboru strategii działania przez służby wojskowe i cywilne w razie powstania sytuacji zagrożenia.

 

pozegnanie3.png

   Dnia 15 października pożegnaliśmy Panią lek. med. Danutę Krahl- Seretną. Pani Doktor przepracowała w Naszym Szpitalu ostatnie 7 i pół roku jako lekarz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dojeżdżała do Nas aż z Głogowa. Jej doświadczenie zawodowe: internistyczne i anestezjologiczne liczy ponad 50 lat.

czarne8.jpg
 

   W dniu wczorajszym, 17 października odbyła się debata naukowa pod tytułem „Czarne na Białym”. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni lekarze oraz kandydaci na Burmistrza miasta Żary. Swoje stanowiska przedstawili medycy: dr n. med. Irena Dawidiuk z Centrum Futura z Wrocławia, internista oraz dietetyk zajmująca się żywieniem człowieka w różnych jednostkach chorobowych oraz dr n. med. Marek Paśnicki, specjalista alergolog i pediatra. 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ reprezentował Zastępca Dyrektora ds. medycznych, diabetolog lek. med. Marek Femlak. 

 

   Dnia 30.09 rozpoczoł się czwarty Zlot Klas Mundurowych w którym nasi ratownicy i lekarze czuwali nad zdrowiem przyszłych żołnierzy bioroących udział w zlocie. Rokrocznie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu przedsięwzięcie organizowane było przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Relizowany przez 11. Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej , 23 Śląski pułk artylerii oraz jednostki wsperające poszczególne zagadnienia Zlotu.

   Na przełomie maja i czerwca br. mieszkańcy naszego regionu mieli doskonałą okazję, aby skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych organizowanych przy okazji udzielonego wsparcia w zabezpieczeniu medycznym przez 105 Kresowy Szpital Wojskowy.

Podkategorie