obraz_2023-05-26_125631707.png

W dniu 25 maja 2023 r. ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ppłk dr n. med. Andrzeja Śmigielskiego.

W dn. 29.03.2023 r. w naszym Szpitalu odbyło się spotkanie w sprawie programu opieki i rehabilitacji kardiologicznej KOS – zawał, poprowadzone przez Agnieszkę Woźniczkę oraz Elżbietę Walczak (Narodowy Fundusz Zdrowia).
W spotkaniu uczestniczyli lekarze Oddziału Oddział Kardiologicznego z Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, Dział Statystyki oraz Pełnomocnik ds. organizacji AOS, POZ i NiŚOZ.

kos1

W dniu wczorajszym w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żaganiu zorganizowaliśmy bezpłatne badania komputerowe wzroku dla seniorów. Pacjentów konsultował lek. Janusz Jasiński.

Komputerowe badanie wzroku to metoda diagnostyki przeprowadzana w nowoczesnym gabinecie okulistycznym. Badanie przeprowadzane jest za pomocą komputera. Zamiast niego stosuje się specjalne urządzenie o nazwie autorefraktometr. Przyrząd ten służy do mierzenia krzywizny soczewek oraz rogówki w oku pacjenta, a także określenia obiektywnej refrakcji

Ponadto od kwietnia br. rozpoczyna działalność w filii szpitala w Żaganiu poradnia okulistyczna. Jest to pierwsza od wielu lat poradnia działająca w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.   Pacjentów przyjmować będzie 2-óch lekarzy okulistów: lek. Kamil Widomski oraz lek. Aleksander Rzepka.

Rejestracja do poradni pod nr telefonu: 68 300 03 35

Clipboard01.jpg

1

W dniu 29.03.2023 r. nasz szpital wziął udział w krajowym ćwiczeniu ratowniczym pn. ,,Lubuskie Żywioły 2023” . Ćwiczenia zakładały doskonalenie współdziałania wielu służb ratowniczych, w tym m.in. przedstawicieli Wydziału Zarządzenia Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego i  Wojska. Ćwiczenie było również okazją do przetestowania procedury postepowania w przypadku wystąpienia zdarzenia mnogiego, masowego i katastrof.

Podkategorie