krewpierwsza1.jpg

   105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w dniu wczorajszym, 28 listopada 2018, został uhonorowany przez Polski Czerwony Krzyż odznaczeniem medalu 60- lecia Honorowego Krwiodawstwa za wielotetnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Nagrodę odebrał Zastępca Dyrektora ds. medycznych lek. med. Marek Femlak. Nasza placówka kieruje się zasadą, iż krew jest najcenniejszym darem jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Zmotywowani zaszczytem jaki Nas spotkał nie poprzestajemy w naszej charytatywnej działalności. Kolejna akcja krwiodawcza planowana jest na 10 stycznia 2019 roku. Szczegóły wydarzenia pojawią się już wkrótce.

yczenia Dzień Diagnosty Laboratoryjnego 1

IMG 20210430 140309xss

 

"Biało - czerwona, Orzeł Biały i słowa Jeszcze Polska nie zginęła ... stały się świętością dla patriotów w kolejnych powstaniach narodowych, dla legionistów Piłsudskiego, dla żołnierzy walczących na wszystkich frontach II wojny światowej. Od zawsze dodają sił Polakom. Dlatego dziś nasze symbole narodowe otaczamy szacunkiem, kochamy je i chronimy."

Wystawę pt. "Niepodległa Biało - Czerwona" poświęconą symbolom i barwom narodowym można oglądać na terenie 105.Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach oraz jego filii w Żaganiu.  Serdecznie zapraszamy. 

Patronat Honorowy Ministra Obrony Narodowej 

IMG 20210512 141123f

 

Pielęgniarki to fundament każdego szpitala. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki to doskonała okazja, aby podziękować za codzienny trud, wytrwałość i opiekę nad ciężko chorymi pacjentami.

W szpitalach polowych to właśnie pielęgniarki wojskowe opatrywały rany, pielęgnowały i troszczyły się o rannych żołnierzy. I tak jest również współcześnie. Szpital bez pielęgniarki nie mógłby funkcjonować. Są wykwalifikowane, profesjonalnie i niezastąpione w swoim zawodzie. Towarzyszą nam od narodzin, aż po kres naszego życia.

yczenia Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej Żary szpital

Podkategorie