1

8 lutego b.r. nasz Szpital odwiedzili żołnierze armii amerykańskiej. Spotkanie odbyło się w związku ze zwiększającą się ilością wojsk armii amerykańskiej stacjonujących w rejonie zabezpieczanym przez 105 Kresowy Szpital Wojskowy
z Przychodnią SPZOZ w Żarach.

1

27 stycznia br. w Sali konferencyjnej uroczyście pożegnano płk lek. Artura Lipczyńskiego oraz ppłk Jerzego Bączyka, którzy zakończyli zawodową służbę wojskową.

Pan Komendant ppłk dr n.med. Marek Femlak na ręce żołnierzy złożył serdeczne podziękowania za dotychczasową służbę, wyróżnił pamiątkowymi ryngrafami oraz życzył dalszego powodzenia w życiu zawodowym  i prywatnym.

,,Umarłych dotąd wieczność trwa, dokąd pamięcią im się płaci”

W. Szymborska

 

Komendantowi ppłk dr n. med. Markowi Femlakowi

składamy najszczersze wyrazy współczucia

oraz przekazujemy słowa otuchy z powodu śmierci Taty.

Łączymy się w bólu z rodziną i wszystkimi bliskimi.

Pracownicy 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ

W dniu 20 grudnia 2022 roku się w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ odbył się koncert kolęd dla pacjentów i personelu szpitala w wykonaniu Wojskowej Orkiestry z Żagania. Orkiestra obdarowała nas i chorych porcją świątecznej muzyki.

1

Tytuł w kategorii Laryngolog roku w województwie lubuskim otrzymał lekarz naszego szpitala Grzegorz Zbroniec.

hip1212

 

 

Wśród wyróżnionych osób znalazł się także Robert Świetlak, który zajął III miejsce w kategorii Ratownik Medyczny.

hip1213

Praca jako ratownik medyczny to spełnienie marzeń Pana Roberta. Jak sam przyznaje:

- Traktuję swoją pracę jak wyzwanie. Lubię tą adrenalinę, chęć pomagania drugiej osobie. Od 15 lat pracuję w tym zawodzie, w pogotowiu ratunkowym.  Wymaga ona pokory, ale jest mi niezmiernie miło, że zostałem doceniony przez pacjentów.

 

1

 

W dniu 4 listopada 2022 roku odbyło się oficjalne otwarcie Oddziału Chorób Zakaźnych w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ.

 

 

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. W 2022 roku święto to obchodzone jest pod hasłem: „Edukacja chroni nasze jutro”.

Światowy Dzień Cukrzycy został ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (International Diabetes Federation - IDF) oraz Światową Organizacją Zdrowia (World Health Organization - WHO) jako odpowiedź na wyraz obaw związanych z nasilającym się występowaniem przypadków cukrzycy na całym świecie.

1

Podkategorie