DSC3370x

 

 

W Żarach 11 lipca 2021r. w 78. rocznicę „krwawej niedzieli” na Wołyniu odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ukraińskiego Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, w której 105. Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach reprezentował Pan ppłk Jerzy Bączyk, szef logistyki 105.KSzW.

 

 List skierowany do uczestników uroczystości w imieniu Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, odczytał Wicewojewoda Lubuski Pan Wojciech Perczak. W spotkaniu udział wzięli Poseł na Sejm RP Pan Jacek Kurzępa, przedstawiciele oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, przedstawiciele władz miejskich i samorządowych, kapłani żarskich parafii oraz wielu innych znakomitych gości.

Oddział Otolaryngologiczny z Pododdziałem Okulistycznym z dniem 15 lipca 2021r. rozpoczął swoją pracę w nowej lokalizacji. Oddział został przeniesiony do filii 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu przy ul. Żelaznej 1a, piętro I. Kontakt z oddziałem:

105 SzWzP SP ZOZ - Oddział Otolaryngologiczny (105szpital.pl)

IMG 20210622 125711x1

Od czerwca br. Pracownie Endoskopii w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach zmieniły swoją lokalizację. Obecnie znajdują się w nowej części budynku nr 5A, na parterze.

W Pracowni Endoskopii wykonywany jest pełny zakres badań górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Najczęściej  wykonywanymi badaniami są gastroskopia oraz kolonoskopia. Gastroskopia to podstawowe badanie zalecane w celu zdiagnozowania zmian chorobowych górnego odcinka przewodu pokarmowego (przełyk, żołądek, dwunastnica) zaś kolonoskopia jest najlepszą metodą wczesnego wykrycia raka jelita grubego. 

SZCZEPIMYSIE logo21.06.2021r.

W 105.Kresowym Szpitalu Wojskowym jest możliwość zaszczepienia przeciwko COVID-19 dzieci w wieku 12-15 lat. W tym celu należy dokonać standardowej rejestracji poprzez infolinię lub kontakt bezpośredni z wybranym punktem szczepień w naszej placówce. Kwalifikacji dziecka do szczepienia zawsze dokonuje lekarz. Szczegóły w sprawie rejestracji znajdą Państwo w zakładce Szczepienia COVID-19 > Punkty szczepień oraz pod poniższym linkiem:

105 SzWzP SP ZOZ - Punkty szczepień (105szpital.pl)

SZCZEPIMYSIE logo21.06.2021r.

Zmianie uległa lokalizacja Punktu szczepień w filii 105.Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu. Szczegóły dot. aktualnej lokalizacji dostępne są w zakładce Szczepienia na COVID-19 > Punkty szczepień oraz pod poniższym linkiem:

105 SzWzP SP ZOZ - Punkty szczepień (105szpital.pl)

21.06.2021r.

Aktualne godziny pracy punktów wymazowych dostepne są w zakładce Testy na COVID-19 > Punkty wymazowe oraz pod poniższym linkiem:

 105 SzWzP SP ZOZ - Punkty wymazowe COVID-19 (105szpital.pl)

IMG 20210512 141123f

 

Pielęgniarki to fundament każdego szpitala. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki to doskonała okazja, aby podziękować za codzienny trud, wytrwałość i opiekę nad ciężko chorymi pacjentami.

W szpitalach polowych to właśnie pielęgniarki wojskowe opatrywały rany, pielęgnowały i troszczyły się o rannych żołnierzy. I tak jest również współcześnie. Szpital bez pielęgniarki nie mógłby funkcjonować. Są wykwalifikowane, profesjonalnie i niezastąpione w swoim zawodzie. Towarzyszą nam od narodzin, aż po kres naszego życia.

IMG 20210430 140309xss

 

"Biało - czerwona, Orzeł Biały i słowa Jeszcze Polska nie zginęła ... stały się świętością dla patriotów w kolejnych powstaniach narodowych, dla legionistów Piłsudskiego, dla żołnierzy walczących na wszystkich frontach II wojny światowej. Od zawsze dodają sił Polakom. Dlatego dziś nasze symbole narodowe otaczamy szacunkiem, kochamy je i chronimy."

Wystawę pt. "Niepodległa Biało - Czerwona" poświęconą symbolom i barwom narodowym można oglądać na terenie 105.Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach oraz jego filii w Żaganiu.  Serdecznie zapraszamy. 

Patronat Honorowy Ministra Obrony Narodowej 

Podkategorie