banner

21.12.2021r.

Już 30 grudnia br. rozpoczynamy szczepienia przeciwko Covid-19 dzieci w wieku 5-11 lat. Dzieci otrzymują pomniejszoną dawkę preparatu Comirnaty (Pfizer-BioNTech). W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych w naszym szpitalu kwalifikacją małych pacjentów zajmować będzie się doświadczona lekarz pediatra. Szczegóły poniżej.

W nawiązaniu do artykułu opublikowanego w Tygodniku "Regionalna" pt. „Zarobić na covidzie” z dnia 12.11.2021r. autorstwa p. Bogusławy Janickiej – Klisz pragnę odnieść się do całokształtu artykułu i informacji w nim zawartych.

dot. zwiększenia bazy łóżkowej dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2 oraz częściowego przeznaczenia Oddziału Psychiatrycznego z Pododdziałem Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Stresu Bojowego dla potrzeb leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2.

29.11.2021r.

Na podstawie Decyzji Wojewody Lubuskiego z dnia 25 listopada 2021r. w zakresie szczegółowych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych i wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, informuję, że w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach została zwiększona baza łóżkowa dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2. 

W Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej  w filii 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu jest możliwość wykonania badania w kierunku COVID przy jednoczesnym określeniu obecności wirusa RSV oraz wirusa GRYPY typu A i B. Niewątpliwą zaletą – multitestu - jest jego wszechstronność i możliwość uzyskania aż trzech wyników z jednego wymazu, co w przypadku małych dzieci jest szczególnie istotne.

Obecnie szeroko rozprzestrzeniającym się wirusem wśród małych dzieci jest RSV (Syncytialny Wirus Oddechowy, z rodziny Paramyxoviridae), który jest główną przyczyną infekcji dolnych dróg oddechowych, takich jak zapalenie oskrzelików czy zapalenie płuc.

IMG 20210818 101831x kopiaXXXa kopia

 

Od 23 listopada 2021r. wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia mogą bezpłatnie skorzystać ze szczepień przeciwko grypie. Nie obowiązuje rejonizacja. W związku z tym, do punktów szczepień 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach pacjenci mogą zgłaszać się z dowolnych miejscowości. Ponadto pacjenci nie potrzebują skierowania, ani nie otrzymują recepty na wykupienie szczepionki w aptece. Szczepienie jest całkowicie darmowe.

 

Kontakt:

Punkt szczepień bud. nr 12 (POZ)

tel./ SMS: 577 112 812 

Punkt szczepień bud. nr 23 (Przychodnia)

tel./SMS: 731 738 000

167-189565.jpg

Prawidłowe wykorzystanie automatycznego defibrylatora, umiejętnie przeprowadzony masaż serca czy też sztuczne oddychanie - wszystko to ma realny wpływ na powodzenie w czasie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze Policji, często są pierwsi na miejscu zdarzenia, dlatego umiejętności z zakresu pomocy przedmedycznej są tak bardzo istotne w tym zawodzie. Wspierając policjantów z żarskiej komendy przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ratownik medyczny Pan Zbigniew Muszyński ze 105. Kresowego Szpitala Wojskowego, który na co dzień pracuje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, podczas szkolenia mówił nie tylko w teorii o wielu ważnych aspektach,  ale przede wszystkim zwrócił szczególną uwagę na umiejętności praktyczne uczestników spotkania. 

dot. zwiększenia bazy łóżkowej dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2 oraz przeznaczenia Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroentrologicznym, Reumatologicznym, Chorób Metabolicznych dla potrzeb leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2.

 

Na podstawie Decyzji Wojewody Lubuskiego z dnia 16 listopada 2021r. w zakresie szczegółowych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych i wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, informuję, że w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach została zwiększona baza łóżkowa dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2. 

 

 

dot. modernizacji Pracowni Hemodynamicznej i w związku z tym, czasowego zaprzestania prowadzenia działalności leczniczej w tym zakresie.

 

W związku z prowadzoną modernizacją podwyższającą standard Pracowni Hemodynamicznej, konieczny jest demontaż dotychczasowego sprzętu, przeprowadzenie prac budowlanych oraz montaż nowego, wyższej generacji angiografu, który jest niezbędną aparaturą do leczenia i diagnostyki pacjentów w ostrych stanach kardiologicznych, z zawałami serca.

Podkategorie