IMG 20240510 133125x IMG 20240510 102141
 
Pielęgniarki są fundamentem szpitala i bez nich trudno byłoby sobie wyobrazić system ochrony zdrowia. W szpitalach polowych to właśnie pielęgniarki wojskowe opatrywały rany, pielęgnowały i troszczyły się o rannych żołnierzy. I tak jest również współcześnie. Są wykwalifikowane, profesjonalnie i niezastąpione w swoim zawodzie. Towarzyszą nam od narodzin, aż po kres naszego życia.
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych to doskonała okazja, aby podziękować za trud, wytrwałość i opiekę nad ciężko chorymi pacjentami.
IMG 20240419 WA0000x
 
Od teraz wizyty dzieci w naszym żagańskim laboratorium medycznym stały się bardziej interesujące i spokojniejsze - dla rodziców również. To właśnie tam, dzięki inicjatywie personelu pracowni i wsparciu pracowników szpitala, powstał przyjazny kącik dla najmłodszych pacjentów, których wita sympatyczna Żyrafa. 
 
Kliknij "czytaj więcej" i pobierz kolorowankę dla swojego maluszka
 
 
Drodzy Rodzice, jeśli chcielibyście wykonać badania laboratoryjne Waszemu dziecku, warto zadzwonić wcześniej do laboratorium i zapytać jak odpowiednio przygotować się do takiego badania - nasi laboranci to doświadczeni fachowcy, którzy z przyjemnością pomogą oswoić strach u Waszego maluszka.
 
Badania można wykonać w ramach NFZ oraz odpłatnie.
 
 

Projekt bez nazwy

 
Pomoc medyczna w długi weekend majowy.
POZ, nocna i świąteczna opieka zdrowotna, SOR czy pogotowie ratunkowe? Kiedy i z której formy pomocy skorzystać? Link ze wskazówkami:
 
Poniżej zaś znajdą Państwo informacje z jakiej formy pomocy można skorzystać w dniach 1-5 maja br. oraz dane teleadresowe do miejsc, w których udzielona zostanie Państwu profesjonalna pomoc medyczna, organizowana przez 105 Kresowy Szpital Wojskowy.
 
1 i 3 maja - dni wolne od pracy, całą dobę obowiązuje nocna i świąteczna opieka zdrowotna
2 maja – dzień pracujący, poradnie lekarzy rodzinnych (POZ) pracują normalnie i w tym dniu powinni udzielać porad swoim pacjentom – w razie nieobecności są zobowiązani zapewnić zastępstwo. W tym dniu po godz.18.00 zaczyna obowiązywać nocna i świąteczna opieka zdrowotna.
4 i 5 maja - dni wolne od pracy (sobota, niedziela) – całą dobę obowiązuje nocna i świąteczna opieka zdrowotna.

plakathcv24

HCV: cicha epidemia.
Sprawdź czy nie grozi Ci wirusowe zapalenie wątroby - ruszamy z akcją bezpłatnych testów w kierunku wykrycia zakażenia wirusem HCV.
Badanie jest szybkie i właściwie bezbolesne - potrzebne są jedynie dwie krople krwi z palca, które umieszcza się na teście płytkowym, aby otrzymać wynik. Sprawdź szczegóły. 
IMG 20240426 112903xxxxcx
 
W dniu 26 kwietnia br. odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Społecznej, w którym wzięła udział kadra zarządcza oraz przedstawiciele związków zawodowych szpitala. Bardzo się cieszymy, że wśród członków rady znaleźli się profesjonaliści w obszarach ściśle związanych z działalnością szpitala, jak np. przedstawiciele zawodów medycznych, samorządu oraz sił zbrojnych. Rada Społeczna jest organem doradczym, opiniodawczym i inicjującym.
Messenger creation 9AA36F83 58B7 4CF6 B7E9 D3EC4472B3FF 0
 
Czym zajmuje się lekarz? Co znajduje się w lekarskiej torbie? Na te i wiele innych pytań 6-latków odpowiadali lekarze 105 Kresowego Szpitala Wojskowego Joanna Femlak-Sobocińska i Mateusz Femlak.
- Zajęcia w które dzieci są częściowo zaangażowane, mogą dotknąć prawdziwego sprzętu medycznego, zbadać siebie nawzajem pozwalają nam zainteresować dzieci, oswoić je ze wszystkim z czym mogą mieć do czynienia w momencie choroby. Jest to bardzo ważne, aby zrobić to teraz, gdy są zdrowe, czują się dobrze i mają na to ochotę - mówił lek. Mateusz Femlak.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmu ze spotkania.
IMG 20240418 112630 1 resized 20240419 113322749  IMG 20240419 113645
 
Dr n. med. Waldemar Sobański, Ordynator Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach został wyróżniony odznaką honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia” przez Minister Zdrowia Panią Izabelę Leszczynę. 
Gratulujemy Panie Doktorze!
 
4 IMG 20240419 WA0007x
 
Przypominamy, że badania laboratoryjne wykonasz u nas zarówno w ramach NFZ, jak i odpłatnie. Umożliwiamy wygodną formę płatności: karta, gotówka, blik (w kasach głównych szpitali).
Ważne! U nas wyniki badań otrzymujesz jeszcze tego samego dnia.
 
Badania realizujemy w dwóch naszych lokalizacjach:
- w szpitalu w Żarach, ul. Domańskiego 2
- w szpitalu w Żaganiu, ul. Żelazna 1a
Sprawdź szczegóły. 
image0000003x
 
Olbrzymi naczyniak wątroby. Czy może nie dawać żadnych dolegliwości? Jak się okazuje - może!
Nasz zespół Oddziału Chirurgii Ogólnej podjął się usunięcia zmiany na wątrobie u 52-letniej pacjentki, u której zupełnie przypadkiem znaleziono guza. 
Co bardzo istotne - zabieg został przeprowadzony metodą laparoskopową (małoinwazyjną), która niesie dla pacjenta szereg korzyści, jak np. mniejszy uraz i ból pooperacyjny czy krótszy okres rekonwalescencji. Ze względu na duży stopień trudności wszelkie resekcje wątroby z dostępu laparoskopowego możliwe są tylko dzięki doskonałym umiejętnościom i doświadczeniu zespołu lekarsko
- pielęgniarskiego. Operacja zakończyła się sukcesem, a pacjentka wróciła już do domu.
 
Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi!
 
Więcej o oddziale:
2IMG 20240412 WA0001  1IMG 20240412 WA0000
 
 Bez wątpienia - przedszkolaki to odważne dzieciaki! Lek. Mateusz Femlak rozpoczął właśnie cykl spotkań z dziećmi, podczas których stara się oswoić maluchy z "białym fartuchem", aby w chwili pojawienia się choroby i konieczności skorzystania z profesjonalnej pomocy lekarskiej, szpital i jego personel nie budził w dzieciach lęku i niepewności, a sympatię i zaufanie. 
- Świetna, współpracująca ekipa. Bardzo miła atmosfera. Sami odważni pacjenci - mówił lekarz M. Femlak.

Podkategorie