111

Dnia 31 maja br. uroczyście pożegnaliśmy wieloletnią pracownicę naszego szpitala mgr Marzenę Sarnecką. Pani Marzena przez niespełna 15 lat piastowała różne stanowiska. Zaczynała pracę od stanowiska Kierownika Działu Obsługi Gospodarczo-Technicznej, później pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora ds. technicznych.

1 Z okazji Dnia Dziecka w naszym szpitalu zorganizowaliśmy porady dla najmłodszych pacjentów. Bezpłatnie oraz bez kolejki rodzice z dziećmi mogli skorzystać z porad lekarzy:

-ortopedy,

-kardiologa;

-dermatologa;

-diabetologa;

-pulmonologa;

-laryngologa;

-okulisty oraz

- dietetyka.

 

obraz_2023-05-26_125631707.png

W dniu 25 maja 2023 r. ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ppłk dr n. med. Andrzeja Śmigielskiego.

W dn. 29.03.2023 r. w naszym Szpitalu odbyło się spotkanie w sprawie programu opieki i rehabilitacji kardiologicznej KOS – zawał, poprowadzone przez Agnieszkę Woźniczkę oraz Elżbietę Walczak (Narodowy Fundusz Zdrowia).
W spotkaniu uczestniczyli lekarze Oddziału Oddział Kardiologicznego z Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, Dział Statystyki oraz Pełnomocnik ds. organizacji AOS, POZ i NiŚOZ.

kos1

W dniu wczorajszym w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żaganiu zorganizowaliśmy bezpłatne badania komputerowe wzroku dla seniorów. Pacjentów konsultował lek. Janusz Jasiński.

Komputerowe badanie wzroku to metoda diagnostyki przeprowadzana w nowoczesnym gabinecie okulistycznym. Badanie przeprowadzane jest za pomocą komputera. Zamiast niego stosuje się specjalne urządzenie o nazwie autorefraktometr. Przyrząd ten służy do mierzenia krzywizny soczewek oraz rogówki w oku pacjenta, a także określenia obiektywnej refrakcji

Ponadto od kwietnia br. rozpoczyna działalność w filii szpitala w Żaganiu poradnia okulistyczna. Jest to pierwsza od wielu lat poradnia działająca w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.   Pacjentów przyjmować będzie 2-óch lekarzy okulistów: lek. Kamil Widomski oraz lek. Aleksander Rzepka.

Rejestracja do poradni pod nr telefonu: 68 300 03 35

Clipboard01.jpg

Podkategorie