Projekt bez nazwy

 
Pomoc medyczna w długi weekend majowy.
POZ, nocna i świąteczna opieka zdrowotna, SOR czy pogotowie ratunkowe? Kiedy i z której formy pomocy skorzystać? Link ze wskazówkami:
 
Poniżej zaś znajdą Państwo informacje z jakiej formy pomocy można skorzystać w dniach 1-5 maja br. oraz dane teleadresowe do miejsc, w których udzielona zostanie Państwu profesjonalna pomoc medyczna, organizowana przez 105 Kresowy Szpital Wojskowy.
 
1 i 3 maja - dni wolne od pracy, całą dobę obowiązuje nocna i świąteczna opieka zdrowotna
2 maja – dzień pracujący, poradnie lekarzy rodzinnych (POZ) pracują normalnie i w tym dniu powinni udzielać porad swoim pacjentom – w razie nieobecności są zobowiązani zapewnić zastępstwo. W tym dniu po godz.18.00 zaczyna obowiązywać nocna i świąteczna opieka zdrowotna.
4 i 5 maja - dni wolne od pracy (sobota, niedziela) – całą dobę obowiązuje nocna i świąteczna opieka zdrowotna.
 
Podstawowa Opieka Zdrowotna w 105KSzWzP - tylko dla pacjentów, którzy złożyli deklaracje do naszego POZ *
ul. Domańskiego 2 w Żarach, bud. nr 12, tel. 68 470 78 68
Obowiązuje rejestracja.
 
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna prowadzona jest przez 105 Kresowy Szpital Wojskowy w trzech lokalizacjach:
ul. Domańskiego 2 w Żarach, bud. nr 12, tel. 68 470 78 68
ul. Żelazna a1 w Żaganiu, tel. 68 477 12 75
ul. Reja 4 w Lubsku, tel. 68 300 00 15
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna jest właściwym miejscem do którego powinniśmy się udać w sytuacjach, które wymagają pomocy lekarskiej, ale nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla naszego zdrowia i życia. Pomoc udzielana jest nam niezwłocznie – obowiązuje kolejka na miejscu, od chwili przybycia - nie ma wcześniejszych zapisów.
 
SOR i pogotowie ratunkowe pracują całodobowo 7 dni w tygodniu.
Należy jednak pamiętać, że korzystanie z tych form pomocy medycznej jest konkretnie uzasadnione i zarezerwowane dla stanów nagłych, mogących stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia.
 
Szpitalny Oddział Ratunkowy – w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach, ul. Domańskiego 2, budynek nr 11 – wejście z tyłu budynku.
W każdym SOR obowiązuje triaż – czyli oceniany jest stan zdrowia pacjenta, i od stopnia zagrożenia, określany jest czas na udzielenie pomocy medycznej - może to być nawet do kilku godzin.
 
Pogotowie ratunkowe – w naszym regionie obsługiwane jest przez 105 Kresowy Szpital Wojskowy. Jednak jedynym dysponentem zespołów ratownictwa medycznego jest centralna dyspozytornia woj. lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim, dlatego jeśli potrzebna jest Państwu pomoc medyczna należy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dzwonić wyłącznie na nr 999 lub 112.
Nasze karetki stacjonują w 6 miejscowościach:
1. Żary, ul. Domańskiego 2 (w szpitalu)
2. Lubsko, ul. Strażacka
3. Trzebiel, ul. Strzelecka
4. Żagań, ul. Żelazna 1A (w szpitalu)
5. Iłowa, ul. Żagańska
6. Szprotawa, ul. Chrobrego
 
*Deklarację do POZ można złożyć osobiście lub elektronicznie, szczegóły:
 
1.05.2024r.