dot. zwiększenia bazy łóżkowej dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2 oraz częściowego przeznaczenia Oddziału Psychiatrycznego z Pododdziałem Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Stresu Bojowego dla potrzeb leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2.

29.11.2021r.

Na podstawie Decyzji Wojewody Lubuskiego z dnia 25 listopada 2021r. w zakresie szczegółowych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych i wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, informuję, że w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach została zwiększona baza łóżkowa dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2. 

 

W związku z tym Oddział Psychiatryczny z Pododdziałem Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Stresu Bojowego od 1 grudnia 2021r. do odwołania będzie realizował śwadczenia zdrowotne dla pacjentów chorych psychicznie w dwóch zakresach. 

W oddziale wydzielonych zostało 23 łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem i jednocześnie wymagających  leczenia  psychiatrycznego. 

Ponadto na drugiej kondygnacji oddziału, pozostają miejsca przygotowane dla pacjentów psychiatrycznych, nie wymagających leczenia w kierunku koronawirusa. 

Poniżej przekazuję odnośnik do strony Narodowego Funduszu Zdrowia, gdzie można znaleźć informacje m.in. na temat  placówek realizujących świadczenia zdrowotne w zakresie chorób psychicznych:

https://www.nfz-zielonagora.pl/PL/490/Gdzie_sie_leczyc/

mgr Justyna Wróbel - Gądek

Rzecznik Prasowy 

105. Kresowego Szpitala Wojskowego

z Przychodnią SPZOZ w Żarach

 

CZĘŚĆ PSYCHIATRII BĘDZIE ODDZIAŁEM COVIDOWYM - Telewizja Regionalna (telewizjazary.pl)