dot. zwiększenia bazy łóżkowej dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2 oraz przeznaczenia Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroentrologicznym, Reumatologicznym, Chorób Metabolicznych dla potrzeb leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2.

 

Na podstawie Decyzji Wojewody Lubuskiego z dnia 16 listopada 2021r. w zakresie szczegółowych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych i wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, informuję, że w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach została zwiększona baza łóżkowa dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2. 

 

 

 

 

W związku z tym Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroentrologicznym, Reumatologicznym, Chorób Metabolicznych od 18 listopada 2021r. do odwołania nie będzie realizował świadczeń zdrowotnych innych niż dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

Aktualnie w oddziale wydzielonych zostało 28 łóżek.

Poniżej przekazuję odnośnik do strony Narodowego Funduszu Zdrowia, gdzie można znaleźć informacje m.in. na temat  placówek realizujących świadczenia zdrowotne w zakresie chorób wewnętrznych:

https://www.nfz-zielonagora.pl/PL/490/Gdzie_sie_leczyc/

mgr Justyna Wróbel - Gądek

Rzecznik Prasowy 

105. Kresowego Szpitala Wojskowego

z Przychodnią SPZOZ w Żarach

 

ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY BĘDZIE COVIDOWYM - Telewizja Regionalna (telewizjazary.pl)