IMG 20210623 103850x556

05.10.2021r.

Farmaceuci, pielęgniarki, strażacy, funkcjonariusze inspekcji transportu drogowego, wychowawcy przedszkolni, pensjonariusze DPS-ów czy seniorzy w wieku 75+ to tylko nieliczne grupy, które mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.  

Od 5 października br. w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach realizujemy bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Mogą z nich  skorzystać osoby ze wskazanych grup zawodowych ujęte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022. 

 

Osoby uprawnione:

- osoby 75+

- medycy, m.in. farmaceuci, lekarze, pielęgniarki, laboranci  oraz inne osoby, także niemedyczne, zatrudnione w podmiocie medycznym

- żołnierze i inni funkcjonariusze np. policjanci, służba więzienna, inspekcja transportu drogowego, państwa i ochotnicza straż pożarna itd.

- oświata, nauczyciele, studenci i doktoranci uczestniczący w zajęciach z pacjentami i inne osoby zatrudnione w podmiocie

- osoby pracujące w przedszkolu, innej formie wychowania przedszkolnego, szkole lub placówce działającej w systemie oświaty, przedszkolu lub szkole funkcjonującej w systemie oświaty innego państwa znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, placówce wsparcia dziennego, placówce opiekuńczo-wychowawczej, regionalnej placówce opiekuńczo-terapeutycznej, interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym, w ramach form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

- osoby zatrudnione w Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej

- osoby zatrudnione lub osoby przebywające w jednostce organizacyjnej pomocy społecznej lub w placówce zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku

- pacjenci: zakładu opiekuńczo-leczniczego, zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego, hospicjum stacjonarnego lub domowego, oddziału medycyny paliatywnej

- rzecznicy praw pacjenta szpitala psychiatrycznego

 

Szczegółowy wykaz dostępny pod adresem:

Rusza bezpłatna akcja szczepień przeciw grypie m.in. dla personelu medycznego, farmaceutów, nauczycieli, seniorów czy pensjonariuszy DPS-ów. - Ministerstwo Zdrowia - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

 

Jeśli nie kwalifikujesz się do żadnej z grup, sprawdź inne możliwości szczepienia w naszym szpitalu:

105 SzWzP SP ZOZ - Rozpoczynamy szczepienia przeciwko GRYPIE (105szpital.pl)

 

Istotne jest, że w przypadku powyższych grup, nie obowiązuje  rejonizacja, w związku z tym do naszego szpitala zgłaszać mogą się  osoby np. z Zielonej Góry, Krosna czy choćby Gorzowa Wlkp. i ze wszystkich innych miejscowości.

 

Zgłoszenia grupowe lub indywidualne prosimy przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Można także  kontaktować się telefonicznie z punktami szczepień:

Punkt szczepień bud. nr 12 (POZ) tel. 577 112 812 lub  Rejestracja POZ tel. 68 470 78 68 

Punkt szczepień bud. nr 23 (Przychodnia) tel. 731 738 000.

Zachęcamy także do  kontaktu poprzez napisanie  wiadomości sms z zaznaczeniem rodzaju szczepienia oraz danych kontaktowych, personel zazwyczaj kontaktuje się z pacjentem w tym samym dniu lub na dzień następny.

 

BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE - Telewizja Regionalna (telewizjazary.pl)

Ważne. Szczepienie przeciwko COVID nie jest przeciwskazaniem do przyjęcia szczepionki przeciwko grypie. Jeśli pacjent nie został zakwalifikowany do szczepienia przeciwko COVID, nie oznacza, że nie ma szansy na kwalifikację do szczepienia przeciwko grypie – o dopuszczeniu pacjenta do przyjęcia szczepionki każdorazowo decyduje lekarz przeprowadzający kwalifikację.