IMG 20210818 101831xx

 01.10.2021r.

Jak każdego roku o tej porze, w  105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach rozpoczynamy szczepienia przeciwko grypie.

Takie szczepienie jest polecane zwłaszcza osobom m.in. o obniżonej odporności, zmagającym się z chorobami przewlekłymi, chorobami układu oddechowego, POCHP i wieloma innymi. Szczepienie przeciwko grypie może przyjąć młodzież, osoby dorosłe, seniorzy.

Jak podają lekarze, szczepienie p/grypie nie chroni przed zakażeniem wirusem SARS CoV-2, ale może zdecydowanie złagodzić przebieg zachorowania. Sprawdź, gdzie się zaszczepić. 

Zaszczep się na grypę w 105 szpitalu (zachod.pl) 

 

 

Szczepienia przeciwko grypie aktualnie w naszym szpitalu realizujemy w ramach poniższych możliwości:

1. Dla pacjentów zapisanych do naszej Poradni Opieki Zdrowotnej - standardowo, pacjent udaje się na wizytę kwalifikacyjną, lekarz określa możliwość przyjęcia szczepionki, pacjent z receptą udaje się do apteki w celu nabycia szczepionki i wraca do POZ na jej podanie. 

2. Dla pacjentów zapisanych do innych lekarzy rodzinnych, niż nasz POZ, lub osoby nieubezpieczone - pacjent dokonuje opłaty w kasie za kwalifikację lekarską razem z wykonaniem  iniekcji lub po kwalifikacji dopłaca za iniekcję (podanie szczepionki). Pacjent z receptą udaje się do apteki w celu nabycia szczepionki i wraca do POZ na jej podanie. Jeśli pacjent będzie posiadał zaświadczenie od własnego lekarza POZ o braku przeciwskazań do szczepienia, takie zaświadczenia będą honorowane w naszym punkcie szczepień i wówczas pacjent ponosi koszt jedynie iniekcji. Cennik 

3. Bezpłatnie dla uprawionych grup zawodowych i społecznych, wynikających z rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia.  (sprawdź, kto jest uprawiony)

 

Wszelkie szczegóły można uzyskać pod numerami telefonów : 

Punkt szczepień bud. nr 12 (POZ) tel. 577 112 812 lub  Rejestracja POZ tel. 68 470 78 68 

Zachęcamy także do  kontaktu poprzez napisanie  wiadomości sms na telefon komórkowy z zaznaczeniem rodzaju szczepienia oraz danych kontaktowych. Personel zazwyczaj kontaktuje się z pacjentem w tym samym dniu lub na dzień następny.

 

 

Ważne. Szczepienie przeciwko COVID nie jest przeciwskazaniem do przyjęcia szczepionki przeciwko grypie. Jeśli pacjent nie został zakwalifikowany do szczepienia przeciwko COVID, nie oznacza, że nie ma szansy na kwalifikację do szczepienia przeciwko grypie – o dopuszczeniu pacjenta do przyjęcia szczepionki każdorazowo decyduje lekarz przeprowadzający kwalifikację.