RATOWNICTWO MEDYCZNE

TELEFON ALARMOWY

999 lub 112

Dysponentem Zespołów Ratownictwa Medycznego na terenie województwa lubuskiego jest CENTRALNA DYSPOZYTORNIA województwa lubuskiego mieszcząca się w Gorzowie Wlkp., która jest jedynym dysponentem wszystkich zespołów ratownictwa medycznego w woj. lubuskim, niezależnie od miejsca stacjonowania poszczególnych zespołów.

Decyzja, o zadysponowaniu karetki do konkretnego zdarzenia, należy do dyspozytora Centralnej Dyspozytorni.

Jeśli potrzebna jest pomoc medyczna należy dzwonić na nr 999 lub 112. Należy podać miejscowość w której jest zdarzenie, dokładny adres, zachować spokój, odpowiadać na zadawane przez dyspozytora pytania, stosować się do wskazówek dotyczących postępowania przed przybyciem Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Po otrzymaniu zgłoszenia dyspozytor wysyła zespół będący najbliżej zdarzenia /osoby chorej.

KIEROWNIK ZESPOŁÓW RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym

lek. Ryszard Smyk

specjalista zdrowia publicznego, chirurg ogólny

PIELĘGNIARKA KOORDYNUJĄCA

mgr pielęgniarstwa Grażyna Urbaniak

specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki

Kontakt w sprawach innych niż zgłoszenia alarmowe tel. 68 477 12 58 (kierownik)

Uwaga! pod tym numerem nie są przyjmowane zgłoszenia alarmowe

Ratownictwo medyczne  w 105. Kresowym Szpitalu  Wojskowym obejmuje opieką głównie mieszkańców z powiatów żagańskiego oraz żarskiego. Dysponujemy ambulansami sanitarnymi typu P - podstawowy zespół RM oraz S - specjalistyczny zespół RM.

Karetki stacjonują w 6 miejscowościach:

1. Żary, ul. Domańskiego 2 (w szpitalu)

2. Lubsko, ul. Strażacka

3. Trzebiel, ul. Strzelecka

-  karetka typu P

4. Żagań, ul. Żelazna 1A (w szpitalu)

-  karetka typu S

5. Iłowa, ul. Żagańska