IMG 20210607 143851xc

Ppłk mgr inż. Jerzy Bączyk z dniem 01.06.2021r. został wyznaczony na stanowisko Szefa Logistyki w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SPZOZ w Żarach.

Pan ppłk J. Bączyk przez wiele lat pełnił służbę w 43. Wojskowym Oddziale Gospodarczym w Świętoszowie  jako Szef Wydziału Materiałowego oraz Szef Logistyki, a następnie na tym samym stanowisku wspierał swoją wiedzą i doświadczeniem 2. Wojskowy Oddział Gospodarczy we Wrocławiu.

Szef Logistyki kieruje całokształtem działalności logistyki  w zakresie zabezpieczenia techniczno  – gospodarczego i bieżącego szpitala, a także m.in. koordynuje działania wojskowo – militaryzacyjne, nadzoruje proces realizacji zamówień publicznych, sprawuje nadzór nad powierzonymi działami (Dział Obsługi Gospodarczo - Technicznej, Dział Zamówień Publicznych, Dział Informatyki, Dział Żywienia, Dział Transportu, Warsztat Sprzętu Medycznego), a także realizuje szereg działań zabezpieczających pracę szpitala.

Stanowisko to po raz ostatni zajmował ppłk Andrzej Sodkiewicz, późniejszy Zastępca Dyrektora ds. ekonomiczno – technicznych w 105.Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach.

mgr Justyna Wróbel - Gądek

105. Kresowego Szpitala Wojskowego