przychodzeń

   Z żalem informujemy, iż odszedł na wieczny spoczynek Nasz wieloletni współpracownik i przyjaciel, płk lek. med. Henryk Przychodzeń. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą sobotę, 9 marca 2019r. o godzinie 12:00 na Cmentarzu Komunalnym w Żarach.

 

   Henryk Przychodzeń przyszedł na świat 14 sierpnia 1946 r. Ukończył jedną z najlepszych uczelni medycznych w Polsce: Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Zdobył dyplom z dwóch specjalizacji: chorób wewnętrznych i transfuzjologii. Po ukończeniu medycznej uczelni przyjechał na staż do 105. Garnizonowego Szpitala Wojskego w Żarach. W latach 1972-1975 pracował jako lekarz 43 dywizjonu artylerii rakietowej w Żarach. Ogromnym osiągnięciem było objęcie stanowiska Kierownika  Punktu Krwiodawstwa i rozwinięcie Stacji Krwiodawstwa.

   Lekarz- żołnierz otrzymał wiele wyróżnień, nagród i odznaczeń, między innymi „Złoty Krzyż Zasługi”, Złoty Medal  "Zasłużony  dla Obronności Kraju”, Złoty Medal  "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, Złotą Odznakę „Zasłużony działacz Ligi  Obrony Kraju”, Odznakę Honorową „Za wzorową Pracę w Służbie Zdrowia, Odznakę Honorową PCK,  czy Medal ONZ.

   W 2003 roku płk lek. med.  Henryk Przychodzeń przeszedł w stan rezerwy. Po zakończeniu funkcjonowania Stacji Krwiodawstwa objął kierownictwo Izby Przyjęć, w następnej kolejności SORu, a od 2012 pracował jako lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej.  Oprócz działalności zawodowej udzielał się również społecznie. Był człowiekiem wykształconym, ambitnym a zarazem skromnym i pełnym dobroci dla drugiego człowieka. I takim go z pewnością zapamiętamy.

 

Tekst: mgr Deniz Mrozik/ Rzecznik Prasowy

Zdjęcie: Lekarze Szpitala Wojskowego w Żarach, s. 325, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Żary, 2014