Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 03.05.2015r. naszego wspaniałego kolegi ppłk. rez. lek.med Marka Niżnika. Odszedł z naszego grona wieloletni Asystent Oddziału Chirurgicznego 105 Kresowego Szpitala Wojskowego.


 
Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej z 1988r. Związany z naszą placówką od samego początku swojej kariery zawodowej. Tu odbył staż podyplomowy, po czym trafił do 13 Pułku Zmechanizowanego w Kożuchowie podejmując specjalizację chirurgiczną w ramach wolontariatu, a od 1994r. został etatowym asystentem. Pełne kwalifikacje zawodowe czyli drugi stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej uzyskał w 1998r.

Należał do grupy chirurgów stanowiących od lat trzon kadry medycznej żarskiej lecznicy wojskowej. Za swoją służbę odznaczony Złotym Medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju".

Od kilku lat dzielnie zmagał się ze śmiertelną chorobą, mimo pogarszającego się stanu zdrowia, cały czas wspierał swoją pracą kolegów. Aktywny zawodowo do ostatniej chwili życia. Był lekarzem nad wyraz kochającym swoją profesję, oddany pacjentom i szanujący swoich współpracowników.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 8 maja 2015r. o godz.14:00 w Parafii pw. św. Michała Archanioła w Olbrachtowie.


Łącząc się w bólu z rodziną składamy wyrazy współczucia i otuchy wszystkim bliskim dr. Niżnika.


„Śpij kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni Tobie”

Dyrekcja oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego

Bibliografia: „LEKARZE SZPITALA WOJSKOWEGO W ŻARACH” wyd. Uniwersytet Medyczny w Łodzi, 2014, K.Kopociński, Z.Kopociński, C.Jeśman