Zmarł płk w st.spocz. dr n.med. Leopold OSOWSKI (1939-2015)

 

 


Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 09.04.2015r. naszego wspaniałego kolegi płk. w st. spocz. dr.n.med. Leopolda Osowskiego. Odszedł z naszego grona były Kierownik Punktu Krwiodawstwa 105 Wojskowego Szpitala Garnizonowego.


 
Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej z 1962r. Pełne kwalifikacje zawodowe - drugi stopień specjalizacji z transfuzjologii oraz tytuł doktora nauk medycznych uzyskał będąc pracownikiem naszego szpitala. To bardzo intensywny okres pracy i rozwoju doktora Osowskiego, który uwieńczony został rozwinięciem znakomicie działającego Punktu Krwiodawstwa przekształconego w późniejszym okresie w znaną w całym regionie Stację Krwiodawstwa.

Od 1975r. był kierownikiem w Zakładzie Transfuzjologii i Transplantologii Instytutu Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Od 1982r. do 1991r. pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Centralnego Szpitala Klinicznego WAM w Warszawie. Był lekarzem nad wyraz kochającym swoją pracę, oddany pacjentom i szanujący swoich współpracowników. Zawsze życzliwy i pomocny młodszym stażem lekarzom. Do 2000r. aktywny zawodowo, ze względu na stale pogarszający się stan zdrowia musiał zrezygnować ze swojej ukochanej dziedziny medycyny.

Za swą wieloletnią służbę odznaczony m.in. „Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski” oraz „ Kryształowym Sercem” – najwyższym odznaczeniem PCK.

Ceremonia nabożeństwa żałobnego odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2015 r. o godzinie 12.30 w Kościele „Murowanym ul. Św. Wincentego 81”, po którym nastąpi wyprowadzenie na Cmentarz Bródnowski do grobu rodzinnego 5D-9-15. Trumna z ciałem będzie wystawiona od 11.40 w kaplicy Olimp przy ul. Św. Wincentego 80A.

Łącząc się w bólu z rodziną składamy wyrazy współczucia i otuchy wszystkim bliskim dr. Osowskiego.

„Śpij kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni Tobie”

Dyrekcja oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego
Bibliografia: „LEKARZE SZPITALA WOJSKOWEGO W ŻARACH” wyd. Uniwersytet Medyczny w Łodzi, 2014, K.Kopociński, Z.Kopociński, C.Jeśman