krewpierwsza1.jpg

   105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w dniu wczorajszym, 28 listopada 2018, został uhonorowany przez Polski Czerwony Krzyż odznaczeniem medalu 60- lecia Honorowego Krwiodawstwa za wielotetnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Nagrodę odebrał Zastępca Dyrektora ds. medycznych lek. med. Marek Femlak. Nasza placówka kieruje się zasadą, iż krew jest najcenniejszym darem jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Zmotywowani zaszczytem jaki Nas spotkał nie poprzestajemy w naszej charytatywnej działalności. Kolejna akcja krwiodawcza planowana jest na 10 stycznia 2019 roku. Szczegóły wydarzenia pojawią się już wkrótce.

Szanowni Państwo,

            informujemy, iż ze względu na rosnącą ilość zachorowań na COVID – 19 oraz sezonem grypowym, mając na względzie zagrożenie epidemiologiczne oraz troskę o bezpieczeństwo naszych pacjentów, przypominamy o obowiązujących zasadach dotyczących odwiedzin w oddziałach szpitalnych:

  • przed wejściem na oddział należy zdezynfekować ręce, a także przed i po kontakcie z pacjentem oraz po opuszczeniu oddziału
  • rekomendujemy zakrywanie przy pomocy maseczki ust i nosa podczas kontaktu z pacjentem
  • nie jest możliwa realizacja odwiedzin przez osoby z objawami infekcji dróg oddechowych

Powyższe zasady dotyczą wszystkich oddziałów szpitalnych, poza Oddziałem Zakaźnym, w którym aktualnie odwiedziny są ograniczone i możliwe jedynie za zgodą personelu medycznego. 

Dziękujemy za zrozumienie.

IMG 8796x

„(…) pozwolę sobie przekazać na ręce Pana Pułkownika podziękowania dla całego personelu kierowanego przez Pana wojskowego podmiotu leczniczego. Dziękuję za pełną poświęcenia służbę i ofiarną pracę na rzecz wojskowej służby zdrowia i ratowania życia ludzkiego, za zaangażowanie i wielkie serce jakie wkładacie Państwo w niesienie pomocy potrzebującym. Państwa profesjonalizm w realizacji powierzonych zadań pozwalają osiągnąć najwyższe rezultaty i przyczyniają się do dalszego rozwoju wojskowej służby zdrowia.” – napisał Podsekretarz Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej Pan Michał Wiśniewski w liście skierowanym do Komendanta 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach.

 
IMG_20231115_124826.jpg
 
CUKRZYCA. Jest chorobą ogólnoustrojową, dotyczy całego organizmu - poprzez uszkadzanie naczyń krwionośnych, prowadzi do bardzo groźnych powikłań takich jak retinopatia, nefropatia, zawał serca, udar mózgu czy stopa cukrzycowa. Jest jedną z najszybciej postępujących chorób cywilizacyjnych - szacuje się, że w roku 2030, tylko w Polsce, będzie ponad 4 mln zdiagnozowanych chorych.

401355301 206235599186193 5376521209568990654 n

 
Szanowni Pacjenci!
 
Sezon infekcyjny w pełni. Dlatego, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się chorób, zachęcamy do stosowania na terenie szpitala, zwłaszcza w oczekiwaniu na wizytę do lekarza, podczas wykonywania badań diagnostycznych i w rejestracji - maseczek ochronnych. Szczególnie wtedy, gdy  zaobserwujecie u siebie objawy infekcji dróg oddechowych. 
 
 
Jeśli macie zaplanowaną wizytę kontrolną u specjalisty, ale pojawiły się wyraźne objawy przeziębienia i nie czujecie się dobrze – zostańcie w domu. Waszą wizytę zawsze można przełożyć na inny termin. Dzięki temu nie zarazicie innych pacjentów ani nikogo z personelu.
 
 
 

 

Podkategorie