krewpierwsza1.jpg

   105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w dniu wczorajszym, 28 listopada 2018, został uhonorowany przez Polski Czerwony Krzyż odznaczeniem medalu 60- lecia Honorowego Krwiodawstwa za wielotetnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Nagrodę odebrał Zastępca Dyrektora ds. medycznych lek. med. Marek Femlak. Nasza placówka kieruje się zasadą, iż krew jest najcenniejszym darem jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Zmotywowani zaszczytem jaki Nas spotkał nie poprzestajemy w naszej charytatywnej działalności. Kolejna akcja krwiodawcza planowana jest na 10 stycznia 2019 roku. Szczegóły wydarzenia pojawią się już wkrótce.

 

   W nocy z 16 na 17 września 2023r. w filii 105-tego Kresowego Szpitala z Przychodnią SP ZOZ w Żaganiu miał miejsce pożar.

   Na miejsce natychmiast zostały wezwane odpowiednie służby. Najprawdopodobniej ogień został zaprószony przez jednego z pacjentów. Podczas akcji ewakuowano wszystkich pacjentów szpitala. Trzy osoby w najpoważniejszym stanie zostały przewiezione na Szpitalny Oddział Ratunkowy do siedziby w Żarach. Trzy kolejne przetransportowano do Szpitala na Wyspie. Po zakończeniu akcji gaśniczej przez straż pożarną oraz sprawdzeniu, że w budynku szpitala jest bezpiecznie pacjenci powrócili na oddziały szpitalne.

   Wskutek zdarzenia zniszczeniu uległy dwa pomieszczenia pododdziału chorób wewnętrznych. Państwowa Straż Pożarna, Prokuratura Rejonowa wraz z Policją pracowały na miejscu zdarzenia w celu ustalenia przyczyn pożaru.

uprawnienia zołnierzy

cross.png

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 19.08.2023 r. odeszła  Żaneta Falkowska-Ścibiór, wieloletnia pielęgniarka naszego Szpitala.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 26.08 br. o godzinie 11:00 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Żarach.

Rodzinie oraz bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.

Komendant, Pielęgniarka Naczelna oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach

1

W dniu 26.07.2023 r. w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SP ZOZ w Żarach odbyła się uroczystość związana z zakończeniem przez ppłk dr n. med. Marka Femlaka służby wojskowej oraz pracy na stanowisku Zastępcy Komendanta.

Pan ppłk dr n. med.. Marek Femlak piastował stanowisko Zastępcy od ponad 16 lat. W międzyczasie pełnił również funkcję kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a przez ostanie pół roku także obowiązki Komendanta szpitala.

Podkategorie