krewpierwsza1.jpg

   105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w dniu wczorajszym, 28 listopada 2018, został uhonorowany przez Polski Czerwony Krzyż odznaczeniem medalu 60- lecia Honorowego Krwiodawstwa za wielotetnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Nagrodę odebrał Zastępca Dyrektora ds. medycznych lek. med. Marek Femlak. Nasza placówka kieruje się zasadą, iż krew jest najcenniejszym darem jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Zmotywowani zaszczytem jaki Nas spotkał nie poprzestajemy w naszej charytatywnej działalności. Kolejna akcja krwiodawcza planowana jest na 10 stycznia 2019 roku. Szczegóły wydarzenia pojawią się już wkrótce.

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 16 lipca 2024r. odeszła Teresa PAŁAC, wieloletnia pielęgniarka bloku operacyjnego Oddziału Chirurgii Ogólnej. 

Ostatnie pożegnanie odbędzie się 19.07.2024 r. O godz. 11.00 w kościele w Małomicach odbędzie się msza św. Urna zostanie wystawiona o godz.10.30. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godz.11.45 na cmentarzu komunalnym.

Rodzinie i wszystkim bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia

Komendant oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego

 

IMG 20240608 WA0002xOdpowiednie żywienie pacjentów w szpitalu wymaga zaangażowania, wiedzy i umiejętności. Od ponad 3 lat samodzielnie zajmujemy się odżywianiem naszych chorych, co za tym idzie - pacjenci są bardzo zadowoleni, a my widzimy jak wielką różnicę w powrocie do zdrowia i sprawności wnoszą dobrze skomponowane posiłki.

Nasza dietetyk, Anna Marciniak, kierowniczka Działu Żywienia uczestniczyła w konferencji dot. współczesnej dietetyki, podczas której omawiano trudne przypadki chorobowe, prezentowano najnowsze rekomendacje i aktualne zalecenia w dietoterapii, o czym z pewnością niebawem będą mogli przekonać się pacjenci naszego szpitala. Pani Anna już szykuje dietetyczne zmiany z korzyścią dla zdrowia jelit naszych pacjentów. 

Na zdjęciu z prof. dr hab. n. med. Mirosławem Jaroszem - wieloletnim dyrektorem Instytutu Żywności i Żywienia, ekspertem ds. żywienia, aktywności fizycznej i otyłości WHO, Komisji Europejskiej i Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

Nowy obraz mapy bitowej 2

 

 Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 1 lipca 2024 r.

odszedł por. rez. lek. Jacek POTĘGA, 

specjalista urologii, wieloletni asystent Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej i Urologii 

105 Kresowego Szpitala Wojskowego. 

 

Msza św. w intencji dr. Jacka Potęgi odbędzie się w dniu 4 lipca 2024 r. o godz.11.00 w Kościele pw. Krzyża Świętego w Żarach (dawny kościół garnizonowy). O godz.13.00 na cmentarzu komunalnym w Żarach po raz ostatni pożegnamy naszego Kolegę Lekarza. Wcześniej o godz.12.30 urna z prochami zostanie wystawiona w kaplicy cmentarnej.

 

Pani Renacie Jurek-Potędze, rodzinie i wszystkim bliskim

składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

 Cześć Jego pamięci!

 Komendant oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego

IMG 20240607 112105

 

WOŚP – bardzo dziękujemy za sprzęt dla naszego szpitala! Otrzymaliśmy innowacyjne urządzenia do szybkiej diagnostyki mikrobiologicznej sepsy w ramach zadania: „Chcemy wygrać z sepsą” (2023).

Kierownik Pracowni Diagnostyki Mikrobiologicznej mgr Dorota Palczewska: 

- Klasyczne metody identyfikacji i wykonania lekowrażliwości bakterii stosowane rutynowo w pracowniach mikrobiologicznych trwają 24-48 godzin. Użycie nowych aparatów umożliwia znaczne skrócenie czasu oczekiwania na wynik, co realnie przekłada się na pomoc chorym czyli ustalenie właściwej, celowanej terapii dla pacjentów z sepsą, którzy trafiają do naszego szpitala.

Podkategorie