krewpierwsza1.jpg

   105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w dniu wczorajszym, 28 listopada 2018, został uhonorowany przez Polski Czerwony Krzyż odznaczeniem medalu 60- lecia Honorowego Krwiodawstwa za wielotetnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Nagrodę odebrał Zastępca Dyrektora ds. medycznych lek. med. Marek Femlak. Nasza placówka kieruje się zasadą, iż krew jest najcenniejszym darem jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Zmotywowani zaszczytem jaki Nas spotkał nie poprzestajemy w naszej charytatywnej działalności. Kolejna akcja krwiodawcza planowana jest na 10 stycznia 2019 roku. Szczegóły wydarzenia pojawią się już wkrótce.

zycz270522

W związku z planowanymi przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu zmianami w funkcjonowaniu filii 105. Kresowego SzWzP SP ZOZ w Żaganiu, w dniu 24.05.2022 r.  Komendant szpitala udał się na spotkanie służbowe do siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze. W spotkaniu uczestniczyła mgr Ewa Skrbeńska – Dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia oraz mgr Marta Cal – Zastępca Dyrektora ds. Mundurowych.

W tym samym dniu, Wicewojewoda Lubuski - dr inż. Wojciech Perczak, złożył wizytę w filii szpitala w Żaganiu. Pan Wicewojewoda został zapoznany z działalnością i strukturą szpitala, a następnie zostało zorganizowane spotkanie z kadrą kierowniczą pracującą w filii – kierownikami oddziałów oraz pielęgniarkami oddziałowymi.

Pan Wicewojewoda zapewnił personel filii 105. Kresowego SzWzP SP ZOZ w Żaganiu, że nie popiera planów Starostwa Powiatowego w Żaganiu odnośnie zmian w zakresie operatora szpitala w Żaganiu

Pielęgniarki stanowią  trzon każdego szpitala. Bez nich udzielanie świadczeń pacjentom jest niemożliwe. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki jest wybitną okazją do wyrażenia uznania za poświęcenie i zaangażowanie, z jakim wykonują swoją codzienną pracę. Ponadto jest okazją do podziękowania za stwarzanie przyjaznego otoczenia i miłej atmosfery wokół pacjentów, łagodzącej ich cierpienie i niepokój.

W dniu 12 maja br. Komendant szpitala płk lek. med. Artur Lipczyński oraz Zastępca Komendanta ppłk dr. n. med. Marek Femlak przekazali serdeczne życzenia pielęgniarkom naszego szpitala podczas specjalnie zorganizowanego z tej okazji spotkania. Atmosfera była ciepła i sympatyczna. Taki oddech od codzienności oraz docenienie ze strony innych jest potrzebny każdemu, a zwłaszcza pielęgniarkom- tak ciężko i z oddaniem pracującym dla pacjentów , zwłaszcza w ostatnim czasie- w trakcie trwania pandemii Covid-19, ale nie tylko.

Ponadto z życzeniami przybyła Burmistrz Żar Pani Danuta Madej, która na ręce Naczelnej Pielęgniarki przekazała życzenia oraz drobny upominek.

https://telewizjazary.pl/jestesmy-z-zar-zarskie-pielegniarki-i-polozne-swietowaly/

https://zachod.pl/639485/miedzynarodowy-dzien-pielegniarek-i-poloznych/

https://zachod.pl/639551/dzis-swietuja-pielegniarki-i-polozne/

2505 1

W dniu 9 maja br. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień przyznanych za służbę w walce z pandemią COVID -19 wraz z nadaniem sztandaru Wojskowemu Ośrodkowi Medycyny Prewencyjnej w Modlinie.

Wyróżnienie z rąk Ministra Obrony Narodowej otrzymał płk lek. Artur Lipczyński – Komendant oraz lek. Damian Hyla – kierownik Oddziału Pulmonologicznego z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych i Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Podziękowania w imieniu Komendanta odebrał Zastępca Komendanta – ppłk dr n. med. Marek Femlak.

Jest to kolejne tak duże wyróżnienie dla Naszego Szpitala.

240522

Od lewej: lek. Damian Hyla, gen. Jarosław Mika, ppłk dr n. med. Marek Femlak

Podkategorie