2803 1

W naszym szpitalu od kilku dni realizowane są nowoczesne, innowacyjne zabiegi z wykorzystaniem metody kojarzonej dotąd najczęściej z zabiegami urologicznymi. W dniu 21 marca 2023r. w Pracowni Hemodynamiki 105 Kresowego Szpitala Wojskowego przeprowadzono zabiegi z użyciem litotrypsji wewnątrznaczyniowej (IVL, Shockwave, Symico). Urządzenie generuje falę soniczną modyfikującą zwapniałe zmiany miażdżycowe w tętnicach wieńcowych, co umożliwia optymalną implantację stentu. Jest to kolejna metoda po rotablacji stosowana w naszej pracowni pozwalająca na skuteczną angioplastykę mocno uwapnionych naczyń. Zabiegi przeprowadził dr Karol Początek i dr Przemysław Nowicki. Litotrypsja wewnątrznaczyniowa to skuteczna, a zarazem bezpieczna i bezbolesna procedura. Jej kolejną zaletą jest bardzo krótki czas hospitalizacji, a zatem szybszy powrót pacjentów do zdrowia.

2803 2

2803 3

W dniu 24 marca 2023 r. Pracownię Hemodynamiki 105 Kresowego Szpitala Wojskowego ponownie odwiedził wybitny kardiolog, prof. Maciej Lesiak – kierownik Katedry i Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Profesor przeprowadził złożone zabiegi angioplastyki wieńcowej w tym udrożnienia przewlekle zamkniętych naczyń wieńcowych (CTO), podczas których asystował mu dr Przemysław Nowicki.

2803 4

2803 5

2805 6

2805 7