Dr Jan Strzemecki vc

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22 listopada 2020r.

odszedł kpt. w st. spocz. lek. med. Jan STRZEMECKI,

najstarszy czynny zawodowo lekarz naszego szpitala.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 28 listopada br.  o godz. 12.00

na Cmentarzu Komunalnym w Lubsku.

Ilonie Nowak – Skurzyńskiej, rodzinie i wszystkim bliskim

składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

Komendant oraz pracownicy 105. Kresowego Szpitala Wojskowego

***

Doktor Jan Strzemecki był najstarszym  czynnym zawodowo lekarzem w regionie. Miał 84 lata.

Cieszył się nieposzlakowaną opinią wśród współpracowników, zawsze gotowy nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Niezwykle uprzejmy, o nieprzeciętnej kulturze osobistej, prawdziwy dżentelmen. Swoją pracą i życzliwością, jak mało kto, zjednywał sobie przyjaciół. Otwarty i pomocny młodszemu pokoleniu koleżanek i kolegów. Zawsze doceniający trud i pełen podziwu dla ludzi zaangażowanych w „budowanie” tego szpitala. Pełen wewnętrznego spokoju, z optymizmem patrzący w przyszłość. Ceniony przez pacjentów, szanowany przez  żołnierzy, których stan zdrowia i zdolność do służby oceniał przez wiele lat.

W 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym Pan Doktor Jan Strzemecki kierował Poradnią Medycyny Pracy. Wspólnie z pielęgniarką  Panią  Iloną Nowak- Skurzyńską stworzyli znakomicie uzupełniający się zespół, który z prawdziwym poświęceniem, mimo pandemii, pracował niemal do ostatniego dnia życia naszego wspaniałego lekarza. Choć my już Doktora Jana nigdy nie zobaczymy, niech wspomnienie o nim trwa wiecznie.

Cześć Jego pamięci!

biografia Lekarze szpitala Wojskowego 2014

Źródło biografii: „Lekarze szpitala wojskowego” Z. Kopociński, K. Kopociński, Cz. Jeśman, 2014