Zmarł płk w st.spocz. lek.med. Edmund CHRONOWSKI  (1923 - 2018)

edmund

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci płk. w st. spocz. lek. med. Edmunda Chronowskiego. Odszedł z naszego grona były Komendant 105 Wojskowego Szpitala Garnizonowego w Żarach.

Absolwent Wojskowego Centrum Wyszkolenia Medycznego z 1954r. (FWM w ramach WCWMed na Akademii Medycznej w Łodzi). Po uzyskaniu I stopnia specjalizacji z okulistyki w roku 1957, związał się z naszym szpitalem, gdzie jednocześnie od roku 1958 pełnił funkcję kierownika Pododdziału Okulistyki oraz nieetatowego z-cy komendanta ds. lecznictwa. W roku 1961 ówczesny mjr lek. został wyznaczony na stanowisko komendanta 105 WSG w Żarach. Po czterech latach odszedł do Wrocławia, skąd m.in. brał udział w IX zmianie misji ONZ UNEF, gdzie pełnił funkcję komendanta Polskiego Szpitala Specjalnego w Ismaili.

Dr Chronowski pochowany zostanie w stolicy Dolnego Śląska. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 10 kwietnia 2018r. o godz.10:40 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Łącząc się w bólu z rodziną składamy wyrazy współczucia i otuchy
wszystkim bliskim dr. Chronowskiego.

„Śpij kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni Tobie”

Dyrekcja oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego

Bibliografia: „LEKARZE SZPITALA WOJSKOWEGO W ŻARACH” wyd. Uniwersytet Medyczny w Łodzi, 2014, K.Kopociński, Z.Kopociński, C.Jeśman