Szkolenie to doskonała okazja do spojrzenia na własną aktywność zawodową z nieco innej perspektywy. Od wczoraj szkolimy się ze skutecznej rejestracji. Po pierwszych zajęciach nasze Panie rejestratorki już mają pomysły na zmiany.
Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 29 września 2024 r.
odszedł
por. rez. lek. Franciszek BRZOZOWSKI
były wieloletni asystent Oddziału Chirurgicznego 105 Szpitala Wojskowego.
Pożegnanie odbędzie się w dniu 2 października 2024 r. o godz.16.00 w sali pożegnań „Olimp” zakładu pogrzebowego w Żaganiu.
W dniu 3 października br. o godz. 12.00 urna z prochami zostanie złożona na cmentarzu komunalnym w Kłodzku.
Rodzinie i wszystkim bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.
Cześć Jego pamięci!
Komendant oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego
1 października przypada "Międzynarodowy Dzień Lekarza" i była to doskonała okazja do powitania w naszym gronie nowych lekarzy, którzy odbywać będą staż podyplomowy w szpitalu.
- Cieszę się, że zostali Państwo skierowani właśnie tutaj, do szpitala, który ma bardzo wiele do zaoferowania. Nasi lekarze chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem z młodszym pokoleniem, więc jestem przekonany, że będzie to dla Państwa bardzo wartościowy czas - mówił Komendant szpitala płk Mariusz Piwowarczyk witając nowych stażystów z Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki.
Wszystkim naszym lekarzom, młodym adeptom medycyny jak i doświadczonym doktorom życzymy nieustającego zdrowia, aby swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem mogli jak najdłużej nieść pomoc chorym i potrzebującym.
Pracownicy ochrony zdrowia to zespół ludzi, którzy codziennie wkładają mnóstwo energii, aby innych "stawiać na nogi" - dosłownie i w przenośni. Od lekkich stanów chorobowych, poprzez diagnostykę, po ciężkie wielonarządowe urazy włącznie. Na miejscu i w pogotowiu. Rano, w obiad i w nocy - pracują 24 godziny na dobę. Współpracują ze wszystkimi wokół - sądy, policja, wojsko, samorządy, pomoc społeczna, sanepidy, firmy, media.
Wiele zdrowia dla naszych pracowników ochrony zdrowia!
1.10.2024
- Warunki stażu bardzo nas zaskoczyły, były różne opinie, ale nie mogliśmy lepiej trafić. W porównaniu z naszymi kolegami z dużych miast, jak Wrocław czy Warszawa, tutaj nauczyliśmy się bardzo dużo. Byliśmy traktowani na równi z innymi lekarzami z długoletnim doświadczeniem - mówią zgodnie wojskowi lekarze stażyści, którzy dziś po dwunastu miesiącach intensywnych praktyk w oddziałach szpitalnych kończą staż podyplomowy.
Bardzo się cieszymy, że z niektórymi zobaczymy się ponownie już niedługo, ponieważ na miejsce specjalizacyjne wybrali właśnie nasz szpital!
Wszystkim naszym stażystom życzymy ciekawych przypadków medycznych, trafnych diagnoz i nieustającego poczucia spełnienia w tej trudnej, ale jakże pięknej profesji.
Dziękujemy za zaufanie i do zobaczenia!
Ewakuacja w szpitalu! Spokojnie, to tylko ćwiczenia.
Rok temu też ćwiczyliśmy, a następnego dnia mieliśmy w szpitalu prawdziwy pożar. To pokazuje jak ważne są takie próby i systematyczne sprawdzanie naszego wzajemnego przygotowania. Szpital jest szczególnym miejscem do ewakuacji i w sytuacji zagrożenia musi ona odbyć się wzorowo.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym służbom, naszym pracownikom i naszym dzielnym pacjentom.
Zapraszamy do wysłuchania reportażu Radio Zachód z ćwiczeń ewakuacyjnych w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu. Powiemy w nim m.in. o tym, gdzie przewożeni są pacjenci ewakuowani, których stan zdrowia jest ciężki i wymaga nieustającego nadzoru, kak należy postępować, gdy w szpitalu pojawi się pożar.
Ewakuowano żagański szpital. To ćwiczenia kryzysowe - Radio Zachód, Lubuskie (zachod.pl)
Dziś za wiele lat dobrej współpracy podziękowaliśmy naszym lekarzom. Szpital opuszczają doktorzy Adam Moniakowski, Ireneusz Stempel, Damian Hyla oraz Pani doktor Katarzyna Kozak-Czekajło.
Pełne serdeczności i wdzięczności podziękowania złożył Zastępca Komendanta doktor Jacek Dworak.
- W Wojskowej Akademii Medycznej wspólnie dorastaliśmy zawodowo i dla każdego z nas z chwilą rozpoczęcia samodzielnej pracy priorytetem była praktyka i nieustanne udoskonalanie własnych umiejętności oraz pogłębianie wiedzy - wspominał dr Jacek Dworak i dodał: - Włożyliście bardzo wiele w ten szpital, w swoje specjalności, w zespół, było dużo dobrych emocji i będzie nam Was bardzo brakować.
Wszystkim życzymy pomyślności i dalszych sukcesów w pracy zawodowej.
105 Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SPZOZ w Żarach jest jedynym szpitalem, wśród wszystkich szpitali wojskowych w kraju, który w swojej strukturze posiada pogotowie ratunkowe.
Zachęcamy do wysłuchania audycji w Radio Zachód:
Rozpoczęliśmy szczepienia przeciwko grypie sezonowej, która zwłaszcza w okresie jesiennym jest przyczyną wielu zachorowań wśród naszych pacjentów.
- Na każdy rok przygotowywana jest odpowiednia szczepionka, która jest tak skonfigurowana, aby była jak najbardziej skuteczna dla tych obecnie "grasujących" wirusów grypy - mówił lek. Artur Lipczyński, Kierownik Oddziału Chorób Zakaźnych w filii 105KSzW w Żaganiu.
Więcej w materiale Radio Zachód:
Lekarze przypominają o ochronie przed wirusami - Radio Zachód, Lubuskie (zachod.pl)
Szczepienia przeciwko grypie realizowane są u "swojego" lekarza rodzinnego. Deklarację POZ można zmienić poprzez złożenie nowej deklaracji u wybranego lekarza rodzinnego. Można dokonać tego również elektronicznie, szczegóły na stronie:
Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej
105 SzWzP SP ZOZ - LEKARZ RODZ. (POZ) (105szpital.pl)
W związku ze zlokalizowaniem filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu w bliskim sąsiedztwie rzeki Bóbr, niepewną sytuacją hydrologiczną i zmieniającym się poziomem wody w rzece, rozpoczęliśmy zabezpieczenie przyziemia budynku przed ewentualnym zalaniem. W razie wystąpienia takiej konieczności, jesteśmy również gotowi do podjęcia działań ewakuacyjnych i transportu pacjentów.
Dziękujemy żołnierzom 11 Pułku Logistycznego za ogromne poświęcenie i włożony wysiłek w budowanie zapory.