dot. zwiększenia bazy łóżkowej dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2 oraz przeznaczenia Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dla potrzeb leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2.

Pierwsze polskie zdjecie rentgenowskie przycisk do papieru z brazu w ksztalcie jaszczurki 615x1024 xrayg35b09cc421280 pixabay com

 

W roku 1896, 8 listopada profesor fizyki Uniwersytetu w Würzburgu, Wilhelm Roentgen, odkrył nowy rodzaj promieniowania.  Odkrycie to, umożliwiło bezinwazyjne obrazowanie ciała ludzkiego. Od tego czasu zdjęcia rentgenowskie są stałym elementem diagnostyki obrazowej w medycynie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Radiologii wszystkim naszym radiologom, technikom  i współpracownikom Pracowni Diagnostyki Obrazowej, życzymy wiele wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej profesji. Bez Państwa zaangażowania, właściwej i rzetelnej diagnostyki,  trudno byłoby wyobrazić sobie prowadzenie skutecznego leczenia.

dot. zwiększenia bazy łóżkowej dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2 oraz przeznaczenia Oddziału Pulmonologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych i Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla potrzeb leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2.

dot. czasowego zaprzestania prowadzenia działalności leczniczej w zakresie Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

01.11.2021r.

download.gif W związku z problemami kadrowymi w Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu i zgodnie z art. 34 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej, Komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SPZOZ w Żarach płk lek. Artur Lipczyński, po otrzymaniu zgody Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia MON oraz Wojewody Lubuskiego, po opinii Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, podjął decyzję o czasowym zawieszeniu od dnia 1 listopada br. działalności leczniczej w zakresie świadczeń realizowanych przez Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

IMG 20211019 WA0002xx

W dniu 18 października 2021r. w godzinach porannych na terenie 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach odbyło się szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W ćwiczeniach praktycznych udział wziął personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który z uwagi na charakter swojej pracy jest na pierwszej linii reagowania w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Udział w szkoleniu był doskonałą okazją, aby w praktyce móc doskonalić umiejętności obsługi gaśnic i innych urządzeń przeciwpożarowych, które znajdują się na wyposażeniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a których umiejętne użycie w trakcie realnego zagrożenia pożarowego może mieć kluczowe znaczenie dla opanowania zagrożenia i zapewnienia bezpieczeństwa naszym pracownikom i pacjentom pozostającym w szpitalu. 

IMG 20211013 115121x

 

Dzień Ratownictwa Medycznego to święto tych wszystkich lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, którzy każdego dnia walczą o życie i zdrowie naszych mieszkańców i pacjentów. To właśnie oni są zawsze w gotowości,  gdy wzywany karetkę, gdy w naszym otoczeniu dzieje się coś niepokojącego i zagrożone jest życie drugiego człowieka. Gdy niezbędne jest przetransportowanie pacjenta zakażonego koronawirusem do szpitala, aby mógł otrzymać właściwe leczenie, to właśnie oni są na pierwszej linii frontu walki z Covid-19. Praca w ratownictwie medycznym wiąże się z narażeniem życia i zdrowia nie tylko własnego, ale także swojej rodziny.

- Jest to ciężka i wymagająca praca, trzeba mieć to w sobie, taką chęć pomagania innym, być gotowym na wyrzeczenia i poświęcenia – mówi Paweł Wąchała, ratownik medyczny z podstacji Żary w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym.

IMG 20210623 103850x556

05.10.2021r.

Farmaceuci, pielęgniarki, strażacy, funkcjonariusze inspekcji transportu drogowego, wychowawcy przedszkolni, pensjonariusze DPS-ów czy seniorzy w wieku 75+ to tylko nieliczne grupy, które mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.  

Od 5 października br. w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach realizujemy bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Mogą z nich  skorzystać osoby ze wskazanych grup zawodowych ujęte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022. 

Podkategorie