IMG 20210818 101831x kopiaXXXa kopia

 

Od 23 listopada 2021r. wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia mogą bezpłatnie skorzystać ze szczepień przeciwko grypie. Nie obowiązuje rejonizacja. W związku z tym, do punktów szczepień 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach pacjenci mogą zgłaszać się z dowolnych miejscowości. Ponadto pacjenci nie potrzebują skierowania, ani nie otrzymują recepty na wykupienie szczepionki w aptece. Szczepienie jest całkowicie darmowe.

 

Kontakt:

Punkt szczepień bud. nr 12 (POZ)

tel./ SMS: 577 112 812 

Punkt szczepień bud. nr 23 (Przychodnia)

tel./SMS: 731 738 000

167-189565.jpg

Prawidłowe wykorzystanie automatycznego defibrylatora, umiejętnie przeprowadzony masaż serca czy też sztuczne oddychanie - wszystko to ma realny wpływ na powodzenie w czasie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze Policji, często są pierwsi na miejscu zdarzenia, dlatego umiejętności z zakresu pomocy przedmedycznej są tak bardzo istotne w tym zawodzie. Wspierając policjantów z żarskiej komendy przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ratownik medyczny Pan Zbigniew Muszyński ze 105. Kresowego Szpitala Wojskowego, który na co dzień pracuje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, podczas szkolenia mówił nie tylko w teorii o wielu ważnych aspektach,  ale przede wszystkim zwrócił szczególną uwagę na umiejętności praktyczne uczestników spotkania. 

dot. zwiększenia bazy łóżkowej dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2 oraz przeznaczenia Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroentrologicznym, Reumatologicznym, Chorób Metabolicznych dla potrzeb leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2.

 

Na podstawie Decyzji Wojewody Lubuskiego z dnia 16 listopada 2021r. w zakresie szczegółowych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych i wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, informuję, że w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach została zwiększona baza łóżkowa dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2. 

 

 

dot. modernizacji Pracowni Hemodynamicznej i w związku z tym, czasowego zaprzestania prowadzenia działalności leczniczej w tym zakresie.

 

W związku z prowadzoną modernizacją podwyższającą standard Pracowni Hemodynamicznej, konieczny jest demontaż dotychczasowego sprzętu, przeprowadzenie prac budowlanych oraz montaż nowego, wyższej generacji angiografu, który jest niezbędną aparaturą do leczenia i diagnostyki pacjentów w ostrych stanach kardiologicznych, z zawałami serca.

dot. zwiększenia bazy łóżkowej dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2 oraz przeznaczenia Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dla potrzeb leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2.

Pierwsze polskie zdjecie rentgenowskie przycisk do papieru z brazu w ksztalcie jaszczurki 615x1024 xrayg35b09cc421280 pixabay com

 

W roku 1896, 8 listopada profesor fizyki Uniwersytetu w Würzburgu, Wilhelm Roentgen, odkrył nowy rodzaj promieniowania.  Odkrycie to, umożliwiło bezinwazyjne obrazowanie ciała ludzkiego. Od tego czasu zdjęcia rentgenowskie są stałym elementem diagnostyki obrazowej w medycynie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Radiologii wszystkim naszym radiologom, technikom  i współpracownikom Pracowni Diagnostyki Obrazowej, życzymy wiele wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej profesji. Bez Państwa zaangażowania, właściwej i rzetelnej diagnostyki,  trudno byłoby wyobrazić sobie prowadzenie skutecznego leczenia.

dot. zwiększenia bazy łóżkowej dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2 oraz przeznaczenia Oddziału Pulmonologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych i Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla potrzeb leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2.

dot. czasowego zaprzestania prowadzenia działalności leczniczej w zakresie Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

01.11.2021r.

download.gif W związku z problemami kadrowymi w Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu i zgodnie z art. 34 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej, Komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SPZOZ w Żarach płk lek. Artur Lipczyński, po otrzymaniu zgody Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia MON oraz Wojewody Lubuskiego, po opinii Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, podjął decyzję o czasowym zawieszeniu od dnia 1 listopada br. działalności leczniczej w zakresie świadczeń realizowanych przez Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

Podkategorie