10.03.2021r.

dot. zwiększenia bazy łóżkowej dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2

W dniu 11 lutego 2021 r. Komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego płk lek. Artur Lipczyński wziął udział w konferencji prasowej poświęconej Światowemu Dniu Chorego, zorganizowanej przez Diecezję Zielonogórsko – Gorzowską, podczas której podzielił się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami w opiece nad chorymi w dobie pandemii koronawirusa, zarówno z punktu widzenia kierownika dużego zakładu leczniczego, ale także lekarza praktyka. Spotkanie było doskonałą okazją, aby wskazać z jak dużymi problemami musiała poradzić sobie służba zdrowia w obliczu tej groźnej choroby, której jak podkreśla doktor Lipczyński „sami musieliśmy się dopiero nauczyć.”

IMG 20210211 114652x

IMG 1466x Z.Marszewski
Z wielkim żalem zawiadamiamy,

że w dniu 9 lutego 2021r. odszedł Zbigniew MARSZEWSKI,

wieloletni pracownik Działu Obsługi Gospodarczo – Technicznej.

Pozostanie w naszej pamięci jako osoba niezwykle zaangażowana i zawsze gotowa do poświęceń, bez względu czy w dzień czy w nocy, dla której szpital był drugim domem. Przegrał walkę z trudną chorobą.

W dniu 12 lutego br. msza św. w intencji Zmarłego odbędzie się o godz.7.30 w Kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,  zaś o godz. 10.00 ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Komunalnym w Żarach.

 

Rodzinie i wszystkim bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.

Komendant oraz pracownicy 105. Kresowego Szpitala Wojskowego

Punkt  Drive Thru w Żaganiu realizujący wymazy w kierunku Covid-19 zmienia swoją lokalizację. Szczegóły poniżej.

105 SzWzP SP ZOZ - Punkty wymazowe COVID-19 (105szpital.pl)

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy. Jeśli nie znajdują Państwo poszukiwanej przez siebie oferty, zachęcamy do kontaktu z Kierownikiem Działu Kadr w celu skonsultowania możliwości, tel. 68 470 78 56 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Oferty - rok bieżący - BIP - Biuletyn Informacji Publicznej (105szpital.pl)

Konkursy - rok bieżący - BIP - Biuletyn Informacji Publicznej (105szpital.pl)

W 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym po blisko 10 latach nieobecności na nowo, we własnych strukturach, została uruchomiona kuchnia, która służyć będzie przede wszystkim pacjentom naszego szpitala. W dobie, gdy dla większości przedsiębiorstw outsourcing wydaje się być rozwiązaniem idealnym, my zrobiliśmy krok w drugą stronę. Jako najstarszy szpital Ziemi Lubuskiej jesteśmy wręcz zobowiązani, aby nasze decyzje opierać tylko na dobrych i sprawdzonych rozwiązaniach. Zależy nam na tym, aby do sal chorych wróciły ciepłe i smaczne posiłki, by obiady były takie jak w domu. Jesteśmy przekonani, że zbilansowane i wartościowe żywienie pomoże naszym pacjentom w szybszym powrocie do zdrowia i pełnej sprawności. Zaś posiłki będą tak smaczne jak legendarna, wojskowa grochówka.

IMG 20210126 113445x

28.01.2021r.

Informujemy pacjentów zapisanych do lekarza rodzinnego w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie, bez względu na wiek.  O zakwalifikowaniu pacjenta do szczepienia decyduje lekarz na wizycie poprzedzającej szczepienie. Ilość szczepień jest ograniczona.Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z gabinetem POZ, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-18.00. 

POZ Żary, ul. Domańskiego 2, budynek nr 12 , tel. 68 470 78 68,  68 470 79 14.

mgr piel. Małgorzata Harbin

koordynator szczepień

 

Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia i słowa otuchy

z powodu śmierci lek.med. Macieja Cieślaka.

Był młodym lekarzem, bardzo dobrze zapowiadającym się specjalistą,

pomocny, serdeczny i koleżeński, wspierał dyżurami nocną i świąteczną opiekę lekarską.

 

Łączymy się w bólu z wszystkimi bliskimi.

Komendant oraz pracownicy 105. Kresowego Szpitala Wojskowego

22.01.2021r.

Szczepimy nie tylko personel naszego szpitala, aptek i innych przychodni, ale także m.in. żołnierzy - wojskowych medyków, którzy wspierają nas swoją pracą w zespołach ratownictwa medycznego i oddziałach szpitalnych. Szczepieniami objęliśmy około 90% kadry medycznej Czarnej Dywizji przebywającej obecnie w Polsce.

SZCZEPIMYSIE logo

 IMG 20210118 094944

Podkategorie