W dniu 17.05.2022 r. w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym odbyło się seminarium szkoleniowe pn. Urazy głowy – diagnostyka i leczenie. Szczególną uwagę zwrócono na aktualne zalecenia kliniczne. Szpitalny Oddział Ratunkowy 105. Kresowego SzWzP SPZOZ w Żarach dysponuje wysoko wyspecjalizowaną kadrą medyczną, jeśli chodzi o personel lekarski, pielęgniarski i ratowników medycznych. Jako jeden
z nielicznych w Polsce posiada 3 lekarzy z tytułem naukowym doktora nauk medycznych.

Planowane są kolejne szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji i wdrażania najnowocześniejszych schematów postępowania w sytuacjach ratowania pacjenta
w ciężkich stanach.

 

2806 1

2806 2

2806 3

2806 4

2806 5

 

eurodiag

SZANOWNY PACJENCIE,

 

OD 22 CZERWCA 2022 R. ZAPRASZAMY DO NASZEJ NOWEJ PRACOWNI REZONANSU MAGNETYCZNEGO W 105 SZPITALU WOJSKOWYM W ŻAGANIU !

Wiemy, jak ważne jest szybkie diagnozowanie problemów zdrowotnych, dlatego staramy się być zawsze blisko Was!

Od czerwca zapraszamy na badania rezonansem magnetycznym w Filii 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ , ul. Żelazna 1A, 68-100 Żagań

Gwarantujemy krótki czas oczekiwania na badanie (do 5 dni) oraz atrakcyjne ceny.

Nie czekaj na NFZ. Serdecznie Zapraszamy już teraz!

Rejestracja telefoniczna na badanie rezonansu magnetycznego od poniedziałku do czwartku w godzinach 7.30-17.00., w piątek 7.30-16.00
Bezpłatna infolinia: 800 70 70 72


W celu telefonicznego umówienia się na badanie MR prosimy o przygotowanie numeru PESEL oraz skierowania w celu podania niezbędnych informacji.

Prosimy aby każdy pacjent na badanie zabrał:

  • Dokument potwierdzający tożsamość.
  • Wynik aktualnego poziomu kreatyniny i współczynnika eGFR (w przypadku badań ze środkiem kontrastowym)
  • Wyniki poprzednich badań diagnostycznych dotyczących badanej części ciała (TK,MR,RTG,USG), karty informacyjne z dotychczasowego leczenia.
  • Dokumentację medyczną dotyczącą wszczepionych implantów, etc.

eurodiagstopka

W dniu dzisiejszym (27.05.2022 r.) odbyło się spotkanie z Panem Mirosławem Sosną, Prezesem Nowego Szpitala we Wschowie i Szprotawie. Spotkanie dotyczyło nawiązania współpracy pomiędzy 105 Kresowym Szpitalem Wojskowym z Przychodnią SPZOZ
w Żarach, a Grupą Nowy Szpital Holding S.A. Rozmowy dotyczyły poprawy dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej oraz uściślenia współpracy pomiędzy szpitalami w powiecie żagańskim.

Kolejne spotkanie dziś obyło się u Starosty Żagańskiego, Pana Henryka Janowicza
w celu dokonania dalszych uzgodnień odnośnie szpitala w Żaganiu i doprecyzowania już powstałych. Rozmowy na temat funkcjonowania filii 105. Kresowego SzWzP SPZOZ cały czas są w toku.

Aktualnie zaplanowane są wizyty przedstawicieli Zarządu Powiatu Żagańskiego w filii Szpitala w Żaganiu.

W trakcie spotkania nie padły propozycje wypowiedzenia umowy dzierżawy żadnej ze stron.

300522

W związku z planowanymi przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu zmianami w funkcjonowaniu filii 105. Kresowego SzWzP SP ZOZ w Żaganiu, w dniu 24.05.2022 r.  Komendant szpitala udał się na spotkanie służbowe do siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze. W spotkaniu uczestniczyła mgr Ewa Skrbeńska – Dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia oraz mgr Marta Cal – Zastępca Dyrektora ds. Mundurowych.

W tym samym dniu, Wicewojewoda Lubuski - dr inż. Wojciech Perczak, złożył wizytę w filii szpitala w Żaganiu. Pan Wicewojewoda został zapoznany z działalnością i strukturą szpitala, a następnie zostało zorganizowane spotkanie z kadrą kierowniczą pracującą w filii – kierownikami oddziałów oraz pielęgniarkami oddziałowymi.

Pan Wicewojewoda zapewnił personel filii 105. Kresowego SzWzP SP ZOZ w Żaganiu, że nie popiera planów Starostwa Powiatowego w Żaganiu odnośnie zmian w zakresie operatora szpitala w Żaganiu

Pielęgniarki stanowią  trzon każdego szpitala. Bez nich udzielanie świadczeń pacjentom jest niemożliwe. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki jest wybitną okazją do wyrażenia uznania za poświęcenie i zaangażowanie, z jakim wykonują swoją codzienną pracę. Ponadto jest okazją do podziękowania za stwarzanie przyjaznego otoczenia i miłej atmosfery wokół pacjentów, łagodzącej ich cierpienie i niepokój.

W dniu 12 maja br. Komendant szpitala płk lek. med. Artur Lipczyński oraz Zastępca Komendanta ppłk dr. n. med. Marek Femlak przekazali serdeczne życzenia pielęgniarkom naszego szpitala podczas specjalnie zorganizowanego z tej okazji spotkania. Atmosfera była ciepła i sympatyczna. Taki oddech od codzienności oraz docenienie ze strony innych jest potrzebny każdemu, a zwłaszcza pielęgniarkom- tak ciężko i z oddaniem pracującym dla pacjentów , zwłaszcza w ostatnim czasie- w trakcie trwania pandemii Covid-19, ale nie tylko.

Ponadto z życzeniami przybyła Burmistrz Żar Pani Danuta Madej, która na ręce Naczelnej Pielęgniarki przekazała życzenia oraz drobny upominek.

https://telewizjazary.pl/jestesmy-z-zar-zarskie-pielegniarki-i-polozne-swietowaly/

https://zachod.pl/639485/miedzynarodowy-dzien-pielegniarek-i-poloznych/

https://zachod.pl/639551/dzis-swietuja-pielegniarki-i-polozne/

2505 1

W dniu 9 maja br. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień przyznanych za służbę w walce z pandemią COVID -19 wraz z nadaniem sztandaru Wojskowemu Ośrodkowi Medycyny Prewencyjnej w Modlinie.

Wyróżnienie z rąk Ministra Obrony Narodowej otrzymał płk lek. Artur Lipczyński – Komendant oraz lek. Damian Hyla – kierownik Oddziału Pulmonologicznego z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych i Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Podziękowania w imieniu Komendanta odebrał Zastępca Komendanta – ppłk dr n. med. Marek Femlak.

Jest to kolejne tak duże wyróżnienie dla Naszego Szpitala.

240522

Od lewej: lek. Damian Hyla, gen. Jarosław Mika, ppłk dr n. med. Marek Femlak

111111

 

 

120522rip

 Z wielkim żalem zawiadamiany, że w dniu 10 maja br. w wieku 54 lat, odeszła pielęgniarka Jolanta Siuda - Rusek.

Pani Jolanta była wieloletnią pracownicą Oddziału Neurologicznego.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 14 maja o godzinie 13:00 w Kościele w Strzegowie.

 

 Rodzinie oraz bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia

Komendant oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach

 

Wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom oraz Położnym, z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej składamy serdeczne życzenia, aby każdy dzień w Waszej pracy zawodowej przynosił za sobą odkrywanie jej pozytywnych stron oraz satysfakcję z wykonywania trudnych i odpowiedzialnych zadań.

Pragniemy wyrazić ogromne uznanie za poświęcenie i zaangażowanie w codzienną pracę. Dziękujemy za stwarzanie przyjaznego otoczenia i miłej atmosfery wokół pacjentów, łagodzącej ich cierpienie i niepokój.

W życiu osobistym życzymy Państwu pomyślności i spełnienia marzeń, nawet tych które wydają się nieprawdopodobne.

    Komendant płk lek. med. Artur Lipczyński oraz Zastępca Komendanta ppłk dr n. med. Marek Femlak 

105 Kresowego Szpitala Wojskowego 

z Przychodnią SP ZOZ w Żarach

zycz120522

Podkategorie