krewpierwsza1.jpg

   105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w dniu wczorajszym, 28 listopada 2018, został uhonorowany przez Polski Czerwony Krzyż odznaczeniem medalu 60- lecia Honorowego Krwiodawstwa za wielotetnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Nagrodę odebrał Zastępca Dyrektora ds. medycznych lek. med. Marek Femlak. Nasza placówka kieruje się zasadą, iż krew jest najcenniejszym darem jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Zmotywowani zaszczytem jaki Nas spotkał nie poprzestajemy w naszej charytatywnej działalności. Kolejna akcja krwiodawcza planowana jest na 10 stycznia 2019 roku. Szczegóły wydarzenia pojawią się już wkrótce.

cukrzyca8.jpg

    W dniu dzisiejszym (28 listopada 2018r.) mieliśmy okazję przeprowadzić Konferencję Diabetologiczną „Dzieci z cukrzycą- One są wśród Nas”. Zorganizowali ją przedstawiciele Centrum Diabetologicznego wraz ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Janusza Korczaka w Żarach. Wydarzenie miało miejsce w ramach obchodzonego dwa tygodnie temu Światowego Dnia Cukrzycy i wzięli w nim udział nauczyciele oraz wychowawcy z Przedszkoli, Szkół Podstawowych oraz Szkół Ponadgimnazjalnych. Problem cukrzycy u dzieci wciąż zwiększa się i należy o nim mówić w szkołach.

konferencja4.jpg

 
   Dnia 13 listopada 2018 roku uroczyście otworzyliśmy Salę Konferencyjną im. 100 Lat Wojskowej Służby Zdrowia 105.
Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ. Wyremontowane pomieszczenia mieszczą się w budynku numer 9 i służyć będą przede wszystkim naszym pracownikom.

 bieg6_pierw.jpg

   W ostatni piątek, 9 listopada 2018 roku nasi ratownicy medyczni, Grzegorz Garbowicz i Radosław Koszal mieli okazję zadbać o bezpieczeństwo uczestników i gości imprezy sportowej organizowanej przez Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Świętoszowie.

dabtytuowa.jpg

   W ostatni wtorek, 30 października 2018 roku odbyło się bardzo istotne wydarzenie dla życia Szpitala i Wojska Polskiego. Mowa o setnej rocznicy funkcjonowania Wojskowej Służby Zdrowia.Podczas uroczystości posadzono Dąb Pamięci symbolizujący minione wydarzenia oraz ciągłość rozwoju służb sanitarno-medycznych.

ewakuacja1.jpg
 
   Celem minionych wydarzeń było doskonalenie procedur wzajemnego współdziałania oraz stworzenie środowiska i obrazu sytuacji kryzysowej- w ramach, której ćwicząca 10 Brygada Kawalerii Pancernej wypracowała decyzję do wsparcia i współdziałania z przedstawicielami administracji lokalnej i cywilnych służb ratunkowych. Wszelkie ustalenia odbyły się w ubiegły czwartek w Starostwie Powiatowym w Żaganiu. Dokonano wyboru strategii działania przez służby wojskowe i cywilne w razie powstania sytuacji zagrożenia.

 

pozegnanie3.png

   Dnia 15 października pożegnaliśmy Panią lek. med. Danutę Krahl- Seretną. Pani Doktor przepracowała w Naszym Szpitalu ostatnie 7 i pół roku jako lekarz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dojeżdżała do Nas aż z Głogowa. Jej doświadczenie zawodowe: internistyczne i anestezjologiczne liczy ponad 50 lat.

czarne8.jpg
 

   W dniu wczorajszym, 17 października odbyła się debata naukowa pod tytułem „Czarne na Białym”. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni lekarze oraz kandydaci na Burmistrza miasta Żary. Swoje stanowiska przedstawili medycy: dr n. med. Irena Dawidiuk z Centrum Futura z Wrocławia, internista oraz dietetyk zajmująca się żywieniem człowieka w różnych jednostkach chorobowych oraz dr n. med. Marek Paśnicki, specjalista alergolog i pediatra. 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ reprezentował Zastępca Dyrektora ds. medycznych, diabetolog lek. med. Marek Femlak. 

 

   Dnia 30.09 rozpoczoł się czwarty Zlot Klas Mundurowych w którym nasi ratownicy i lekarze czuwali nad zdrowiem przyszłych żołnierzy bioroących udział w zlocie. Rokrocznie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu przedsięwzięcie organizowane było przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Relizowany przez 11. Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej , 23 Śląski pułk artylerii oraz jednostki wsperające poszczególne zagadnienia Zlotu.