czuprynski0

   Aż trudno uwierzyć, że  Ordynator Oddziału Pulmonologii z pododdziałem chorób wewnętrznych, lek. med. Andrzej Czupryński, w tym roku przechodzi na emeryturę.  To wydarzenie życiowe stanowiło znakomitą okazję do złożenia podziękowań Panu Doktorowi przez Dyrekcję Szpitala oraz współpracowników za wkład w rozwój Oddziału.

  kierownikderm0

   Doktor n. med. Ewa Plomer- Niezgoda  rozpoczęła pracę w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach w roku 2013, zatem w tym roku minęło 6 lat współpracy w ramach pełnienia funkcji Kierownika Oddziału Dermatologicznego oraz leczenia pacjentów w Poradni Dermatologicznej Naszego Szpitala.  

 

dzienpielegniarki0

    10 maja 2019 r. odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu w Hotelu Villa Park.  W trakcie trwania wydarzenia nie zabrakło również atrakcji artystycznych zorganizowanych z myślą o Jubilatkach.

  ołnierze0

   W dniu 07 maja 2019r. 105. Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach odwiedziła Delegacja U. S. Army Europe. Ogromnym wyróżnieniem było dla Nas goszczenie Generała Ronalda T. Stephensa, który zarządza międzynarodową jednostką organizacyjną  Regional Health Command Europe Usareur Command Surgeon U.S Army Europe.

   wielkanoc0

   W dniu 16 kwietnia 2019r. w Sali Konferencyjnej odbyło się przedświąteczne Spotkanie Wielkanocne. Dyrekcja Szpitala spotkałą się z przedstawicielami poszczególnych jednostek komórkowych Szpitala. Wydarzenie było idealną okazją, aby  Dyrektor Szpitala, lek. med. Sławomir Gaik i zastępca Dyrektora Szpitala ds. medycznych, lek. med. Marek Femlak złożyli najpiękniejsze świąteczne życzenia całej kadrze pracowniczej. Ks. Paweł Konieczny wraz z ks. Krzysztofem Burzyński odmówili modlitwę w intencji zdrowych, spokojnych i pełnych pokoju Świąt Wielkiej Nocy.

przekazanie3

    W dniu dzisiejszym, 15 kwietnia 2019r. odbyło się spotkanie, na którym dokonano oficjalnego przekazania napędów motorowych na Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. W wydarzeniu wzięli udział: Prezes firmy SWISS KRONO, Pan Maciej Karnicki, Prezes Stowarzyszenia "Wspieranie Ortopedii w Żarach", lek. med. Jerzy Rogaczewski, Ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, dr n. med. Piotr Pruszyński. Podczas konferencji odbył się również wykład lek. med. Jacka Osmyk pod tytułem "Zastosowanie Elektronarzędzi w Ortopedii i Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu". Mieliśmy również przyjemność gościć lokalne media: Telewizję Regionalną, Gazetę Lubuską, Magazyn Żarski, Radio Zachód oraz Radio Eska.

konf0

   W dniu dzisiejszym, 4 kwietnia 2019r. w Sali Konferencyjnej Naszego Szpitala odbyła się Konferencja Prasowa dotycząca zmian w systemie Ratownictwa Medycznego, które weszły w życie z początkiem tego tygodnia. Zaproszenie na konferencję przyjęli: Moja Gazeta, Radio Zachód, Magazyn Żarski, Telewizja Regionalna oraz Gazeta Lubuska. Podczas wydarzenia mogliśmy posłuchać wypowiedzi: Dyrektora 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, lek. med. Sławomira Gaika, Zastępcy Dyrektora Szpitala ds. medycznych, lek. med. Marka Femlaka, Kierownika Pogotowia Ratunkowego, lek. med. Ryszarda Smyka oraz Pani Kierownik Działu Kadrowo- Płacowego, inż. Marioli Majewskiej. Przedstawiciele Szpitala odpowiedzieli na wszystkie nurtujące Gości pytania.

 

ortopedia0

    W dniu wczorajszym, 3 kwietnia 2019 roku w Sali Konferencyjnej Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Cadxpert dotyczące zastosowania druku 3D w medycynie. W wydarzeniu oprócz lekarzy i pielęgniarek Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu wzięli udział wykładowcy i praktycy z Uniwersytetu Zielonogórskiego, a także Prezes Zarządu Parku Naukowo- Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z o.o. , dr inż. Roman Kielec.