Dr Jan Strzemecki vc

 

 

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22 listopada 2020r.

odszedł kpt. w st. spocz. lek. med. Jan STRZEMECKI,

najstarszy czynny zawodowo lekarz naszego szpitala.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu

28 listopada br.  o godz. 12.00 na Cmentarzu Komunalnym w Lubsku.

 

 

Ilonie Nowak – Skurzyńskiej, rodzinie i wszystkim bliskim

składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

 

Komendant oraz pracownicy 105. Kresowego Szpitala Wojskowego

 

***

6.11.2020r.

Dziś w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym po intensywnych działaniach logistyczno-organizacyjnych  otwieramy czwartą w woj. lubuskim pracownię  do badania materiału biologicznego w kierunku SARS CoV-2. W trybie nadzwyczajnym stworzyliśmy ją w ciągu 7 dni. Po tym jak laboratorium, z którym do tej pory współpracowaliśmy odmówiło przyjmowania próbek do badania, Komendant 105.Kresowego Szpitala Wojskowego Pan płk lek. Artur  Lipczyński podjął decyzję o rozszerzeniu bazy diagnostycznej w naszym własnym laboratorium w filii szpitala w Żaganiu. Dzięki tej decyzji laboratorium zyskało nie tylko wyższy stopień referencyjności, ale także możliwości, dzięki którym w niedalekiej przyszłości będziemy mogli rozszerzać zakres wykonywanych badań o inne, bardziej skomplikowane procedury.  1011201

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu w dniu 02.11.2020r.  naszego Kolegi Łukasza Dunowskiego,

inżyniera budowy Działu Obsługi Gospodarczo – Technicznej w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach.

Łukasz pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały kolega, osoba życzliwa, zawsze pogodny i uśmiechnięty, zaangażowany

w wykonywaną pracę. Został pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Lubsku.

 

Rodzinie i Najbliższym składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

 

Koleżanki i Koledzy Działu Obsługi Gospodarczo – Technicznej

105.Kresowego Szpitala Wojskowego

Komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego wraz z pracownikami

Chorowałeś na COVID-19? Potrzebujemy Twojego osocza! Uwaga: to nic nie boli, a Twoje krwinki czerwone zostają z Tobą, dzięki temu oddanie osocza nie wpłynie negatywnie na Twoją odporność i na Twoje samopoczucie.

 

Wzrost liczby zarażonych wirusem SARS CoV-2 wiąże się ze zdecydowanie większym zapotrzebowaniem na leki dla pacjentów najciężej chorych. Jednym z nich jest osocze, które w warunkach laboratoryjnych jest niemożliwe do wyprodukowania. Jego źródłem jest tylko i wyłącznie krew ozdrowieńców, osób które przeszły zakażenie i wykształciły przeciwciała. Obserwujemy realne korzyści z zastosowania tej metody leczenia, która jest jednocześnie obecnie najbezpieczniejszą i najbardziej obiecującą formą terapii dla chorych z COVID- 19.

 

Dlatego też przyłączamy się do apelu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze :

„Jesteś Ozdrowieńcem - prosimy zgłoś się jako dawca osocza - zadzwoń lub napisz!

 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze zwraca się z gorącą prośbą do osób, które przeszły zakażenie SARS-CoV-2 o oddawanie osocza. Osocze od takich osób zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

 

Jeżeli chorowałeś na COVID-19 i spełniasz kryteria podane poniżej prosimy o zgłoszenie drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (prosimy o podanie w wiadomości danych osobowych, numeru telefonu, informacji o zachorowaniu ewentualnie załączeniu wyników badań) lub kontakt telefoniczny pod dedykowanym numerem tel. 609 466 944.

1920x810

 

13.08.2020r.DSC 0039

W tym roku uroczystość Święta Wojska Polskiego w stulecie „Cudu nad Wisłą” zorganizowana w naszym szpitalu była jedynym takim przedsięwzięcie na tle wszystkich szpitali wojskowych w kraju, a podziękowania i życzenia dla pracowników naszego szpitala na ręce Komendanta Pana płk. lek. Artura Lipczyńskiego złożył Premier RP Pan Mateusz Morawiecki.

Podkategorie