Darowizna na przeciwdziałanie Covid-19 dla osób fizycznych i firm z dużymi korzyściami

Odliczyć można wsparcie lub rzeczowe wsparcie, pod warunkiem, że zostało przekazane podmiotowi leczniczemu, w tym wykonującym transport sanitarny, wpisanym do prowadzonego przez NFZ „wykazu podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19”, jakim jest 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Żarach.

Odliczenie zależy to od tego, kiedy podatnik dokonał darowizny.

  1. Do 30 kwietnia 2020 r.– odliczeniu podlega kwota odpowiadająca 200 proc. wartości darowizny;
  1. W maju 2020 r. – odliczeniu podlega kwota odpowiadająca 150 proc. wartości darowizny;
  2. Od 1 czerwca do 30 września 2020 r. – odliczeniu podlega równowartości darowizny.

Z ulgi skorzystasz w przyszłym roku, podczas składania zeznań rocznych PIT  i CIT za 2020 r. W formularzu wskażesz wartość darowizny oraz dane obdarowanego. W przypadku osób prawnych, darowiznę można uwzględnić przy obliczaniu podatku lub zaliczki.

Jakie dokumenty należy skompletować?

W przypadku darowizny pieniężnej, wystarczy dowód wpłaty na rachunek obdarowanego:

105.Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ

38 1130 1222 0030 2003 2620 0004

W tytule wpłaty : na walkę z COVID

    piekno1

    Składamy serdeczne podziękowania za zorganizowaną przez Panią Klaudię Skarbowską akcję pt. #PięknodlaBohaterek. W realizację pomysłu włączyło się 38 przedstawicieli branży kosmetycznej z Żar, Lubska i Łęknicy. Bony podarunkowe na zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie, rehabilitacyjne i z zakresu medycyny estetycznej zostały rozdysponowane dla Pań pracujących na SOR, Oddziale OIOM, w POZ, Pogotowiu Ratunkowym, Dziale Transportu i Filii Szpitala w Żaganiu. Doceniamy w szczególności tego rodzaju przedsięwzięcie biorąc pod uwagę fakt, iż wspomnianej branży w obecnym czasie również nie jest łatwo. Dziękujemy, że wyrazili Państwo w ten wspaniały sposób uznanie i szacunek wobec ciężkiej pracy tych kobiet (pielęgniarek, ratowniczek medycznych, lekarek, pań salowych i pozostałych walczących z koronawirusem) i sprezentowali pięknej części naszego zespołu kilka chwil przyjemności i relaksu, które z pewnością zostaną wykorzystany po zażegnaniu kryzysu spowodowanego zagrożeniem epidemiologicznym. Wyrażamy również nadzieję, iż Państwa firmy w niedługim czasie będą mogły wrócić do dawnego trybu pracy. Trzymamy kciuki, aby wszystko było dobrze.

P.S. Słowa zawarte w liście od Państwa niezwykle nas poruszyły i wywołały łzy wzruszenia.

Utworzono drugie izolatorium dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, oczekujących na wynik testu i zakażonych chorobą COVID-19 Komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego podpisał umowę z właścicielem Hotelu Chopin zlokalizowanego przy ul. Zielonogórskiej 24 w Żarach. Przypominamy, że podobna placówka znajduje się już w Hotelu Villa Nowa przy ul. Nowogródzkiej 74 w Żaganiu. Na chwilę obecną w żagańskim izolatorium przebywa 24 pacjentów ( w tym 10 ze stwierdzonym zakażeniem), z kolei w żarskim izolatorium 5 pacjentów (w tym 1 ze stwierdzonym zakażeniem). Na oddziale Pulmonologicznym z podoodziałem chorób wewnętrznych przebywa 10 pacjentów (w tym 2 ze stwierdzonym zakażeniem). Do tej pory wykonano łącznie 102 testów na obecność koronawirusa. Na chwilę obecną Oddział Pulmonologiczny oraz izolatorium opuściło 6 wyleczonych pacjentów tzw. ozdrowieńców.

UWAGA: Liczby podane w komunikacie są dynamiczne i zmieniają się w ciągu dnia kilkukrotnie.

Imię i nazwisko/ Placówka

Telefon kontaktowy

Adres e-mail

Justyna Iwanowska

Psycholog

607655266

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Komorowska

Psycholog

603 249 821

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Magdalena Białowąs

Psychoterapeuta

535817977

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum Poznawczo-Behawioralne CEPOBE Zielona Góra (kontakt w każdą środę w godzinach 16:00-18:00 )

 663976067  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
     

Darmowe porady prawne i psychologiczne dla osób pokrzywdzonych PRZEMOCĄ, ZWOLNIENIEM Z PRACY i SYTUACJĄ ZAGROŻENIA ZWOLNIENIEM Z PRACY ze środków funduszu dla pokrzywdzonych przestępstwem Ministerstwa Sprawiedliwości. Porady realizowane są przez Lubuski Ruch na Rzecz Kobiet i Rodziny Żar w Żarach.Dodatkowe informacje oraz zgłoszenia pod numerami telefonu:

782-886-000

782-386-000

    Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlk. informuje, iż uruchomił nowy numer telefonu: 884-886-887 dedykowany wyłącznie dla badań pracowników podmiotów leczniczych i służb zaangażowanych w działania związane z epidemią COVID-19, które mogły mieć kontakt z przypadkiem zakażonym (nie dotyczy badań profilaktycznych).

Podkategorie