dp1.jpg  dp2

Od 9 października 2023 r. w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach realizujemy pilotażowy program Ministerstwa Zdrowia w zakresie edukacji żywieniowej oraz poprawy jakości żywienia pn. "Dobry posiłek w szpitalu". Co to oznacza dla pacjentów? Sprawdź.

Głównym założeniem programu jest wypracowanie odpowiedniego modelu żywienia pacjentów w szpitalach, a także edukacja w zakresie zdrowego odżywiania.

W 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym już 3 lata temu podjęliśmy się niełatwego zadania: skutecznie polepszyć jakość żywienia naszych pacjentów. Zrezygnowaliśmy z firmy zewnętrznej, zainwestowaliśmy w sprzęt oraz personel, stworzyliśmy zupełnie od nowa kuchnię i cały dział żywienia. Biorąc na siebie pełną odpowiedzialność za żywienie, postawiliśmy przede wszystkim na jakość i świeżość produktów. Przez ten czas nauczyliśmy się dobrze i zdrowo przygotowywać posiłki dla naszych chorych.

Indywidualne podejście, zróżnicowane diety, wsparcie merytoryczne w zakresie zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych - program „Dobry posiłek” w przypadku naszego szpitala to znakomite uzupełnienie już istniejących, wysokich standardów żywienia.

- To już trzeci rok, kiedy inwestujemy w naszą kuchnię, w sprzęt. Mamy coraz większe zapotrzebowanie, zgłaszają się do nas także inne szpitale – powiedziała Anna Marciniak, Kierownik Działu Żywienia, i dodała: - Dziennie przygotowujemy ok. dwieście posiłków, które są starannie zaplanowane, zbilansowane, dobrze przygotowane. Mamy zawsze dużo warzyw, dobrych produktów. Teraz, dzięki programowi "Dobry posiłek" warzyw i owoców jest jeszcze więcej, możemy też przygotować desery. Tak naprawdę to są kosmetyczne zmiany, bo ten dobry posiłek jest u nas od dawna.

W ramach programu na naszej stronie internetowej w zakładce „Dobry posiłek w szpitalu” publikowane będą tygodniowe jadłospisy oraz zdjęcia posiłków.

mgr Justyna Wróbel - Gądek

105. Kresowego Szpitala Wojskowego

z Przychodnią SPZOZ w Żarach

fot. jw.