Pielęgniarki stanowią  trzon każdego szpitala. Bez nich udzielanie świadczeń pacjentom jest niemożliwe. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki jest wybitną okazją do wyrażenia uznania za poświęcenie i zaangażowanie, z jakim wykonują swoją codzienną pracę. Ponadto jest okazją do podziękowania za stwarzanie przyjaznego otoczenia i miłej atmosfery wokół pacjentów, łagodzącej ich cierpienie i niepokój.

W dniu 12 maja br. Komendant szpitala płk lek. med. Artur Lipczyński oraz Zastępca Komendanta ppłk dr. n. med. Marek Femlak przekazali serdeczne życzenia pielęgniarkom naszego szpitala podczas specjalnie zorganizowanego z tej okazji spotkania. Atmosfera była ciepła i sympatyczna. Taki oddech od codzienności oraz docenienie ze strony innych jest potrzebny każdemu, a zwłaszcza pielęgniarkom- tak ciężko i z oddaniem pracującym dla pacjentów , zwłaszcza w ostatnim czasie- w trakcie trwania pandemii Covid-19, ale nie tylko.

Ponadto z życzeniami przybyła Burmistrz Żar Pani Danuta Madej, która na ręce Naczelnej Pielęgniarki przekazała życzenia oraz drobny upominek.

https://telewizjazary.pl/jestesmy-z-zar-zarskie-pielegniarki-i-polozne-swietowaly/

https://zachod.pl/639485/miedzynarodowy-dzien-pielegniarek-i-poloznych/

https://zachod.pl/639551/dzis-swietuja-pielegniarki-i-polozne/

2505 1

2505 2

2505 4

2505 7

2505 6