iko2

W dniu dzisiejszym, 8 listopada 2019r. Pacjenci 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach posiadali możliwość skorzystania z pomocy Przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia przy zakładaniu Profilu Zaufanego. Warto podkreślić, iż jest to warunek konieczny do korzystania z IKO (Internetowego Konta Pacjenta). Podczas wydarzenia Pacjenci otrzymali szansę uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania i rozwianie wątpliwości w kwestii planowanych zmian w wystawianiu recept przez lekarzy.

Jakie korzyści daje Nam posiadanie takiego konta? Przede wszystkim dostęp do e-recept (w tym informacja o dawkowaniu leków), możliwość sprawdzenia jakie recepty realizowane były również w formie papierowej po dniu 1 stycznia 2019r., dostęp do opłaconych przez NFZ wizyt lekarskich po 2008r., możliwość udostępnienia bliskiej osobie lub lekarzowi informacji dotyczących stanu zdrowia i stosowanych leków, posiadanie dostępu do danych medycznych dzieci do 18 r.ż., czy sposobność wypisania kolejnej e-recepty przez lekarza bez konieczności wizyty w przychodni.

Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia pod adresem:

Tekst i zdjęcia: mgr Deniz Mrozik/ Rzecznik Prasowy

iko1