pogotowie1

   Z dniem 1 kwietnia 2019r. 105. Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach rozpoczął działalność Pogotowia Ratunkowego w powiecie żarskim. Nasz personel medyczny wraz z nowymi, wyposażonymi karetkami zabezpieczą łącznie ludność w liczbie około 170 tys. mieszkańców z terenu dwóch powiatów.

   Wcześniej usługi Pogotowia Ratunkowego w powiecie żarskim świadczone były przez firmę prywatną. Zgodnie z nową ustawą 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach mógł przystąpić do konkursu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Udało nam się konkurs wygrać będąc w Konsorpcjum z Wojewódzką  Stacją Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim i to nasz Szpital będzie odpowiadać za opiekę nad pacjentami na terenie powiatu żarskiego. Z pomocą Ministerstwa Obrony Narodowej , Urzędu Miasta w Żarach i Starostwa Powiatowego w Żarach udało nam się zakupić aż 5 nowych karetek. Dwie z nich stacjonować będą w Żarach, kolejne dwie w Lubsku a ostatnia w Trzebielu.

Tekst i zdjęcie: Deniz Katrin Mrozik/RP

https://plus.gazetalubuska.pl/pogotowie-w-zaganiu-obsluzy-teraz-takze-powiat-zarski/ar/14002333?fbclid=IwAR1xOShdnTPsr3N-X7lLzH7uHOYOYlYmTL4tkr6aw3p6-yIqU7hEd12G9aQ