Miejsce: filia Żagań / podparter - sala konferencyjna

Kontakt   tel. 602 155 447

strona facebook.pl  / Szkoła Rodzenia przy 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym

Szkoła Rodzenia w naszym szpitalu powstała z myślą o tych wszystkich przyszłych mamach, które pragną kompleksowo przygotować się do nowego etapu w swoim życiu.

Zajęcia są bezpłatne i odbywają się raz w tygodniu, w środy od godz.16:00, trwają ok. dwóch godzin. Jeden cykl szkoleniowy obejmuje 7 tygodni. Przyjmowane są panie po 22 tyg. ciąży.

Zajęcia prowadzone są wg programu, który obejmuje aspekty teoretyczne takie jak: przygotowanie przyszłych rodziców do porodu, opieki nad noworodkiem, prawidłowego karmienia, a także inne praktycze zagadnienia dotyczące pielęgnacji noworodka. Przyszłe mamy mogą naocznie zapoznać się z salą porodową, wyposażeniem oddziału jak i jego lokalizacją.
bezplatne.png

Zajęcia prowadzą doświadczone położne, znakomicie nawiązujące kontakt z przyszłymi mamami:
          położna Beata Kołodziej
          położna oddziałowa mgr Leokadia Kulig

Staramy się traktować każdą parę indywidualnie, a podstawową zasadą jest budowanie przyjaznej i życzliwej atmosfery ułatwiającej przyswajanie nowej wiedzy.
Przygotowujemy panie zarówno do zmian fizycznych, a także wspieramy psychicznie.

Przy współpracy z dietetykiem mgr Anną Marciniak realizujemy warsztaty właściwego komponowania zdrowych posiłków pt. "Zdrowa mama - zdrowe dziecko".

Na spotkaniach z fizykoterapeutą, panią Ewą Siepietowską przyszłe mamy dowiedzą się jak prawidłowo powinny zadbać o swoją kondycję fizyczną, jakie ćwiczenia warto wykonywać przed, a jakie tuż po porodzie.

Wykorzystujemy w szkole różnego rodzaju pomoce np. tablice, podręczniki, fantomy, specjalne piłki do ćwiczeń, itp.

Na zproszenie szkoły pojawiają się specjaliści z różnych dziedzin, np. zakresu artykułów dla noworodków i kobiet ciężarnych, dzięki którym zapoznać się można z pełnym asortymentem jak również w praktyce zetknąć się z próbkami różnych produktów i środków niezbędnych każdej przyszłej mamie.
Na życzenie par organizujemy spotkanie z przedstawicielem Banku Krwi Pępowinowej, który kompleksowo wyjaśnia na czym polega pobranie krwi pępowinowej i jej przechowywanie, odpowiada na wszelkie zapytania, a także pomaga zrozumieć zasady dzielenia się tą krwią.

Wszystkie zamieszczone na stronie fotografie zostały wykonane
w Oddziale Położniczo - Ginekologicznym, Oddziale Noworodkowym oraz Szkole Rodzenia
105 Kresowego Szpitala Wojskowego filia w Żaganiu.