krewpierwsza1.jpg

   105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w dniu wczorajszym, 28 listopada 2018, został uhonorowany przez Polski Czerwony Krzyż odznaczeniem medalu 60- lecia Honorowego Krwiodawstwa za wielotetnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Nagrodę odebrał Zastępca Dyrektora ds. medycznych lek. med. Marek Femlak. Nasza placówka kieruje się zasadą, iż krew jest najcenniejszym darem jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Zmotywowani zaszczytem jaki Nas spotkał nie poprzestajemy w naszej charytatywnej działalności. Kolejna akcja krwiodawcza planowana jest na 10 stycznia 2019 roku. Szczegóły wydarzenia pojawią się już wkrótce.

    corona

Jeżeli w ciągu ostatnich dni przebywali Państwo w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japoni, Tajlandi, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie oraz zaobserwowali Państwo objawy takie jak: wysoka gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem należy:

1. Natychmiastowo powiadomić telefonicznie znajdującą się najbliżej miejsca zamieszkania Stację Sanitarno- Epidemiologiczną.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żarach

Kontakt: tel. 68 470 62 58, tel. alarmowy 696 076 892

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Żaganiu

Kontakt: tel. 68 477 66 00, tel. alarmowy 509 609 856

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zielonej Górze

Kontakt: tel. 68 325 46 71, tel. alarmowy: 507 055 692

 

2. Zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno- zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego. Najbliższy Oddział Chorób Zakażnych znajduje się w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. 

Oddział Chorób Zakaźnych

Kontakt: tel. 68 32 96 478 

     Numer infolini Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem

800 190 590   

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Ministerstwa Zdrowia, który określa podstawowe środki ochronne i zalecenia przeciwko koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19 jak również sposoby postępowania Pacjentów w przypadku podejrzenia zakażeniem koronawirusa.

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

     18 lutego 2020r. (ostatni wtorek) w siedzibie LOW NFZ w Zielonej Górze odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Dyrektor LOW NFZ- Piotr Bromber, Komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach- płk lek. med. Artur Lipczyński wraz z Zastępcą Dyrektora ds. medycznych- dr n. med. Markiem Femlakiem i przedstawiciele władz Powiatu Żagańskiego- Starosta Henryk Janowicz wraz z Panią Sekretarz- Iwoną Hryniewiecką.

   nfzcukier0

    W dniu dzisiejszym w siedzibie LOW NFZ w Zielonej Górze odbyło się kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji NFZ "Środa z Profilaktyką". W wydarzenie zaangażowała się kadra Centrum Diabetologicznego działającego przy 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SP ZOZ w Żarach- pielęgniarka diabetologiczna i konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii mgr Anna Tracz oraz dietetyk mgr Anna Marciniak. Z bezpłatnego pomiaru poziomu glukozy we krwi i konsultacji Pani dietetyk skorzystali zarówno klienci Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i pracownicy siedziby.

dzienchorego0

    W dniu dzisiejszym, 11 lutego 2020r. obchodziliśmy na terenie 105. Kresowego Szpitala  Wojskowego Szpitala w Żarach Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji pracowników i pacjentów szpitala odwiedził ks. bp Stefan Regmunt.