W związku z planowanymi przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu zmianami w funkcjonowaniu filii 105. Kresowego SzWzP SP ZOZ w Żaganiu, w dniu 24.05.2022 r.  Komendant szpitala udał się na spotkanie służbowe do siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze. W spotkaniu uczestniczyła mgr Ewa Skrbeńska – Dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia oraz mgr Marta Cal – Zastępca Dyrektora ds. Mundurowych.

W tym samym dniu, Wicewojewoda Lubuski - dr inż. Wojciech Perczak, złożył wizytę w filii szpitala w Żaganiu. Pan Wicewojewoda został zapoznany z działalnością i strukturą szpitala, a następnie zostało zorganizowane spotkanie z kadrą kierowniczą pracującą w filii – kierownikami oddziałów oraz pielęgniarkami oddziałowymi.

Pan Wicewojewoda zapewnił personel filii 105. Kresowego SzWzP SP ZOZ w Żaganiu, że nie popiera planów Starostwa Powiatowego w Żaganiu odnośnie zmian w zakresie operatora szpitala w Żaganiu