IMG 20210325 134819xxx1

Jesteśmy dumni, że z okazji Świąt Wielkanocnych, po raz kolejny możemy rozesłać do Państwa kartki wielkanocne z życzeniami  specjalnie z tej okazji wykonanymi przez pacjentów Oddziału Psychiatrycznego z Pododdziałem Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Stresu Bojowego. Kartki zostały przygotowane  własnoręcznie, pod czujnym okiem Pani Marty Mackiewicz, naszej terapeutki zajęciowej, która włożyła wiele serca w opracowanie projektu i zainteresowała tym pomysłem swoich podopiecznych.

Pięknie dziękujemy wszystkim pacjentom, którzy tak chętnie wzięli  udział w zajęciach. Wierzymy głęboko, że tak precyzyjne prace to nie tylko sprawdzian umiejętności manualnych, ale to również doskonały sposób na ciekawe wykorzystanie czasu w trakcie hospitalizacji. Wszystkim pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i raz jeszcze dziękujemy za pomoc.

Kartki trafią do naszych zaprzyjaźnionych szpitali i instytucji.

mgr Justyna Wróbel - Gądek

105. Kresowego Szpitala Wojskowego

* * *

Terapia zajęciowa, czyli leczenie pracą, wykorzystuje różne formy pracy i rekreacji jako jedne ze środków leczniczych, mających na celu przyspieszenie powrotu utraconych funkcji i sprawności lub wyrobienie funkcji zastępczych.

Na oddziale psychiatrycznym terapia zajęciowa jest istotnym elementem procesu zdrowienia pacjenta. W pracowni prowadzone są zajęcia w formie indywidualnej lub grupowej. W zależności od schorzenia, możliwości i zainteresowań podopiecznych, stosowane są różnorodne rodzaje, metody i techniki terapeutyczne, ze szczególnym uwzględnieniem rekreacji, tkactwa, dziewiarstwa, rzeźby, wikliniarstwa, stolarstwa, malarstwa i rysunku, dekoratorstwa i sztuk użytkowych.

Spotkania w pracowni sprzyjają integracji, dają szansę na aktywne spędzanie czasu w miłej atmosferze. Pacjenci choć na krótki czas mogą zapomnieć o problemach, niejednokrotnie odkrywają w sobie talenty, powracają do zapomnianego hobby lub odnajdują tutaj nowe pasje.

Marta Mackiewicz

Terapeuta zajęciowy

Oddział Psychiatryczny z Pododdziałem Leczenia

Zaburzeń Nerwicowych i Stresu Bojowego

105. Kresowego Szpitala Wojskowego

fot. J.Wróbel-Gądek/RP

Na zdjęciach pracownia terapii zajęciowej.

IMG 20210325 134411xx11

IMG 20210325 134510xxx11