30.10.2020r.

Aktualizacja: Badania wznowiono, komunikat nieaktualny!

PILNY KOMUNIKAT!

Szanowni Państwo,

Z uwagi na niespodziewane wypowiedzenie naszemu szpitalowi w dniu wczorajszym umowy  przez firmę „Diagnostyka z o.o.”  na badanie próbek w kierunku SARS CoV-2 jesteśmy zmuszeni do  ograniczenia   funkcjonowania   wszystkich naszych punktów pobrań Drive Thru, w tym wstrzymujemy badania komercyjne.  Firma odmówiła przyjmowania wymazów ze względu na niewydolność  systemu. Zaś inne placówki z pobliskich województw, w tym także Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna, z tego samego powodu odmawiają przyjmowania próbek do badania.  O zaistniałej sytuacji zostały poinformowane właściwe służby, w tym Lubuski Urząd Wojewódzki i  Lubuski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jesteśmy zmuszeni do ograniczenia wykonywania badań, z  wyjątkiem badań pilnych. Jednocześnie pragnę poinformować, iż w trybie nadzwyczajnym przygotowujemy się do uruchomienia pełnej diagnostyki w tym zakresie, także PCR w naszej filii szpitala w Żaganiu. Przewidujemy, iż wznowienie pobierania wymazów i ich badanie nastąpi  w połowie przyszłego tygodnia. Do tego czasu wszystkich naszych pacjentów prosimy o zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji, która nastąpiła nie z winy 105. Kresowego  Szpitala Wojskowego.

KOMENDANT

105. Kresowego Szpitala Wojskowego