syrenada0

   Mając na względzie jak cenna jest aktywność fizyczna w zarówno w zdrowiu, jak i w przebiegu niektórych chorób postanowiliśmy włączyć się w organizację I Olimpiady Osób Niepełnospranych, która odbyła się w ramach "III Żarskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego".

   Nasz personel medyczny zadbał o bezpieczeństwo zarówno uczestników dyscyplin sportowych takich jak Bocca, Bieg na 100 m, bieg na 200 m, skok w dal czy rzut piłeczką palantową, jak i dopingujących ich gości. Z kolei sam Zastępca Dyrektora ds. medycznych wziął udział w biegu rozpoczynającym spotkanie. Na żarskim stadionie Syrena spotkało się, aż 19 drużym z całego województwa, reprezentowanych przez członków instytucji wspierających rehabilitację osób z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną. Wydarzenie objęte honorowym patronatem Urzędu Miasta Żary zostało przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Żarach.Kierownik ośrodka podczas wydarzenia wskazała na fakt, iż spotkaliśmy się w celu zdobycia nowych doświadczeń, treningu umiejętności, doznania uczuć związanych zarówno ze zwycięzstwa, jak i nauki, że nie w każdej sytuacji potrafimy wygrać. Najważniejsze z kolei jest nie poddawanie się i szukanie różnych aktywności, które przyczyniają się do naszego komfortu i sprawiają satysfakcję.Całokształt spotkania ocenić możemy na podniosły i profesjonalny. Uczestnicy wydarzenia odczuli atmosferę Olimpiady Sportowej z prawdziwego zdarzenia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągnięć, życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów.

   III Żarski Tydzień Zdrowia Psychicznego jeszcze nie dobiegł końca. W czwarek, 12 września 2019r. w godzinach 9:00- 12:00 mogą Państwo skorzystac z bezpłatnych konsultacji psychologicznych w Środowiskowym Domu Samopomocy (ul. Bohaterów Getta 19, Żary). Następnego dnia w piątek o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Żarach zaplanowano Konferencję obejmującą wystąpienia:

1. 'Czy sport to także zdrowie psychiczne?"- Adam Moniakowski, specjalista psychiatrii, psychoterapeuta.

2. "Trening mentalny jako forma pracy nad rozwijaniem własnego kapitału"- Justyna Macur, psycholog sportu I Klasy  Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

Tekst i zdjęcia: mgr Deniz Mrozik

syrenada2

syrenada5

syrenada1

syrenada34

syrenada4