TOPSOR0

W ubiegły piątek, 28 czerwca 2019r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim została podpisana umowa partnerska projektu TOPSOR, dotycząca Trybów Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Projekt o wartości 40 mln. złotych, finansowany przez Unię Europejską, koordynuje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Nasz Szpital reprezentował lic. Łukasz Szczęsny, koordynator Ratowników Medycznych SOR.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych funkcjonujących na terenie województwa lubuskiego. Wiceminister Zdrowia podkreślał, iż system trybów obsługi pacjenta będzie opierał się na trzech filarach. Po pierwsze wzrośnie o 15 % finansowanie tej komórki organizacyjnej. Po drugie placówki będą miały za zadanie stosować się do jednolitych standardów, a po trzecie wprowadzony zostanie nowoczesny system informatyczny. Program TOPSOR stanowi szansę na poprawienie warunków funkcjonowania w zakresie przyjmowania pacjentów na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych na terenie całej Polski.

Tekst i zdjęcia: mgr Deniz Mrozik

Relacja z wydarzenia: