Poradnia Okulistyczna

Budynek nr 23

Piętro I

Gabinet nr 105

pon-pt 7:00 - 14:30     (Telefoniczna rejestracja od 7:30 - 14:30)

Godziny przyjęć

poniedziałek    7:00 - 14:30
wtorek            7:00 - 13:00
środa              7:00 - 14:30
czwartek         7:00 - 14:30
piątek             7:00 - 14:30

Poradnia Okulistyczna naszego szpitala jest pierwszym miejscem kontaktu pacjenta z okulistą. Pacjenci przyjmowani są do badania po uprzedniej rejestracji telefonicznej pod numerem telefonu 68 470 78 62 lub osobistej.
Podczas rozmowy telefonicznej należy podać następujące informacje:
  • imię i nazwisko
  • numer pesel
  • adres i numer telefonu

Poradnia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny umożliwiający diagnostykę i leczenie wszelkich schorzeń okulistycznych.  Dysponujemy najnowszym autokeratorefraktometrem, tonometrem bezkontaktowym i aplanacyjnym, wysokiej jakości lampą szczelinową i rzutnikiem optotypów, doskonałymi wziernikami ocznymi, soczewkami Volka, testami oceny widzenia stereoskopowego.  Do dyspozycji naszej Poradni pozostają specjalistyczne pracownie umożliwiające poszerzenie diagnostyki w wymaganym zakesie.

Poradnia wykonuje szereg badań z zakresu medycyny pracy:

• praca przy moniotrze
  • praca na wysokości
  • praca przy maszynach w ruchu
  • kierowców
  • pracowników ochrony
  • dopuszczające do posiadania broni
Poradnia wykonuje także bardzo dużą ilość badań na potrzeby Terenowej Wojskowej Komisji Lekarskiej.

Poradnia Konsultacyjna Okulistyki

Poradnia Konsultacyjna naszego szpitala pracuje wyłącznie na potrzeby pacjentów kwalifikowanych do zabiegów operacyjnych: usunięcia zaćmy, wszczepów wtórnych w oczach bezsoczewkowych, witrektomii i fakowitrektomii. Wykonuje się w niej badania wstępne niezbędne do przeprowadzenia w/w zabiegów m.in. usg gałki ocznej z kalkulacją sztucznej soczewki, pomiar ciśnienia śródgałkowego, autorefraktometrię, badanie w lampie szczelinowej.

Poradnia Konsultacyjna mieści się w budynku nr 23 (Poliklinika) na parterze.

Zarejestrowanie się pacjenta do zabiegu operacyjnego następuje po osobistym zgłoszeniu się ze skierowaniem od okulisty na dany zabieg do Poradni Okulistycznej w godz. od 8:00 - 14:00. Na skierowaniu powinien podany być typ zabiegu jakiemu poddany ma zostać pacjent jak również oko, którego dotyczyć ma zabieg.

Po osobistym zarejestrowaniu pacjent uzyska wszelkie niezbędne informacje dotyczące zabiegu.